Smerfy i świat emocji to dobrze znana już czytelnikom seria komiksów wydawnictwa Egmont, które dotyczą emocji towarzyszącym nam na co dzień...

Smerfy i świat emocji: Smerf, który był niecierpliwy i Smerf, który ciągle kłamał

By | 09:00 Napisz komentarz
Smerfy i świat emocji to dobrze znana już czytelnikom seria komiksów wydawnictwa Egmont, które dotyczą emocji towarzyszącym nam na co dzień. Szósty i siódmy tom, czyli lutowe nowości - Smerf, który ciągle kłamał i Smerf, który był niecierpliwy tak jak poprzednie części, w świetny i dopasowany do dzieci sposób porusza temat trudnych emocji.

Videorecenzja:


Smerfowe ilustracje, które znam ze swojego dzieciństwa zarówno z bajki w tv, jak i komiksów sprzed lat - praktycznie nie różnią się od wyżej wymienionych. Opowieść, którą przeczytamy w komiksach z tej serii jest krótka, ale zawarte w niej zostało wszystko to, co najważniejsze.


Smerf, który ciągle kłamał to historia jednego z mieszkańców wioski, który przy każdej sposobności opowiadał wydarzenia, które nigdy nie miały miejsca. Oczywiście wszystko się w końcu wydało, gdy Ważniak poszedł do Papy Smerfa naskarżyć, że Smerf był u Gargamela, a Pracuś wraz z ekipą przyszli pomóc mu w remoncie domu, który podobna spłonął. Jak to się wszystko skończy? Przeczytajcie koniecznie.


Smerf, który był niecierpliwy zawsze i wszędzie się spieszył, wszystko chciał na już, nie potrafił czekać. Biegiem wszedł na szczyt góry i zmęczony niewyobrażalnie, w ogóle nie cieszył się tym, co stamtąd zobaczył. Zbiegł niemalże na kolację i tyle go widzieli... Do czego go ta niecierpliwość doprowadzi? O tym również przeczytacie w komiksie.


Seria ta charakteryzuje się poradnikiem na końcu - są tu treści skierowane do dzieci, wyjaśniające temat przewodni komiksu i podpowiadający, jak można sobie z tytułową emocją radzić. Świetna sprawa!


Warto znać tę serię.----
Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu Egmont.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: