Roszada wśród zwierząt wydawnictwa Muduko to gra logiczna przeznaczona dla 2-4 graczy w wieku od 8 lat, w której nie ma ani odrobinę losowo...

Roszada wśród zwierząt - Dynamiczna gra logiczna

By | 17:00 Napisz komentarz
Roszada wśród zwierząt wydawnictwa Muduko to gra logiczna przeznaczona dla 2-4 graczy w wieku od 8 lat, w której nie ma ani odrobinę losowości - za to jest duża doza strategii.

Recenzja filmowa:


Każdy z graczy ma trzy pionki - słonia, kota i mysz. Każdy z tych zwierząt ma swój ulubiony smakołyk, który może zebrać: słoń fistaszki, kot ryby, a mysz zboże. Jednak jest jeszcze coś - zwierzęta te boją się siebie nawzajem! Słoń boi się myszy, mysz boi się kota, a kot boi się słonia. Jeżeli zdarzy się, że któreś zwierzę przestraszy inne - to musi ono natychmiast uciekać!


W zestawie mamy planszę złożoną z elementów - w zależności od tego, w jak wiele osób gramy, bierzemy i losowo rozkładamy odpowiednią ilość kawałków. Następnie na wyznaczonych miejscach umieszczamy żetony pożywienia i na zmianę ustawiamy na planszy nasze pionki.


Wystraszyć można nie tylko zwierzę przeciwnika, ale również swoje własne. Za każdym razem, gdy zwierzę zostanie przestraszone, musi uciec, zamiast skupiać się na zdobywaniu pożywienia - ale jeżeli zdarzy się, że może uciec na pole ze swoim pożywieniem, to może je zabrać.


Gra ma bardzo proste do zapamiętania zasady, ale sama w sobie wcale nie jest taka prosta, jakby się mogło wydawać - nie tak łatwo jest wygrać! Trzeba wykazać się strategicznym myśleniem, planowaniem i przewidywaniem ruchów przeciwnika. Wszystko po to, by wygrać! :)
---
Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu Muduko.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: