Labirynt   to gra mojego dzieciństwa! Co prawda trochę inaczej wtedy wyglądała, ale o to samo chodziło - przesuwanie elementów labiryntu, by...

Recenzja gry Labirynt od Ravensburger

By | 09:00 Napisz komentarz
Labirynt to gra mojego dzieciństwa! Co prawda trochę inaczej wtedy wyglądała, ale o to samo chodziło - przesuwanie elementów labiryntu, by utworzyć sobie drogę do skarbu... Zapraszam na recenzję, a jeśli chcesz sprawdzić ile aktualnie gra kosztuje - koniecznie zajrzyj do porównywarki (hop).

Recenzja gry:


Celem gry jest jak najszybsze dotarcie do wszystkich skarbów. Aby to zrobić, musimy przesuwać labirynt tak, by stworzyła nam się jak najlepsza droga. Nie zawsze uda nam się dotrzeć za pierwszym razem, wtedy w kolejnej turze próbujemy dalej - dopóki nie dotrzemy do skarbu z wylosowanej karty, nie możemy odkryć kolejnej.


Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy i ma tak wspaniałą mechanikę, że jej się nie da nie lubić! Może odrobinkę zbyt emocjonalnie do niej podchodzę, bo to jednak gra mojego dzieciństwa - ale obserwując inne osoby, które miały okazję w nią zagrać wciąż podtrzymuję swoje zdanie.


W swojej turze musimy jeden raz przesunąć labirynt. Obojętnie, czy jest to konieczne czy nie - musimy to zrobić i już. Uważając oczywiście, by nie zepsuć sobie drogi jeżeli takowa się nam gdzieś ułożyła, ale głównie w przesuwaniu chodzi o to, by sobie tę drogę budować. Zasady są banalnie proste, ale sama rozgrywka już wcale taka łatwa nie jest - gra wymaga planowania i logicznego myślenia.


Labirynt jest doskonale wykonaną planszówką. Kafelki są grube i sztywne, karty jak to karty delikatne, ale trzeba mieć na uwadze że nie jest to gra dla małych dzieci. W wersji Labirynt Junior zamiast kart mamy grube żetony skarbów. Niektórzy nazywają grę Tajemnicą Labiryntu, więc możecie się również z takim nazewnictwem spotkać na niektórych stronach internetowych.


Labirynt towarzyszy nam od lat, również w wersji dla młodszych dzieci (tu o niej pisałam) i wszystkie trzy kochamy go miłością ogromną!

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: