Świat pełen zmian to trzecia książka z serii Zwierzęta z bieszczadzkiego lasu wydawnictwa Alulalu, którą miałyśmy przyjemność przeczytać. ...

Świat pełen zmian. Recenzja książki

By | 17:00 Napisz komentarz
Świat pełen zmian to trzecia książka z serii Zwierzęta z bieszczadzkiego lasu wydawnictwa Alulalu, którą miałyśmy przyjemność przeczytać. O dwóch pierwszych pisałam jakiś czas temu na naszym leśnym, książkowym Instagramie - pamiętacie? Jeśli nie, przypomnę wam o nich również w dzisiejszym wpisie.

Recenzja książek:Świat pełen zmian

Świat pełen zmian to opowieść o łasiczce pospolitej, która wraz z mamą i rodzeństwem szykuje się do zimy. Mała łasiczka, która wcale nie jest takim pospolitym stworzeniem jak wskazywałaby na to jej nazwa, ma wiele przemyśleń na różne tematy, szczególnie dotyczące tego, co się dzieje w jej otoczeniu. Dlaczego jej mama się zmienia? Czemu codziennie ma trochę inny kolor? Łasiczce nie za bardzo się to podoba, ale jednocześnie czuje, że to jest ciągle ta sama mama i pachnie mamą. Pewnego dnia odkryje, że nie tylko mama zmieniła się na zimę.
Książka ma przepiękne ilustracje i bardzo wartościową treść, a pogrubioną czcionką został tutaj oznaczony tekst do aktywnego czytania - nie trzeba go czytać, ale my go nigdy nie pomijamy..:)

Świat pełen zmian

Będziemy szukać na stronach mamy łasiczki, sprawdzać gdzie była, obserwować jak się zmieniają na zimę te maleńkie stworzonka i jaką mają norkę - wiecie ile stopni w niej panuje? A wiecie, dlaczego mama łasiczki pewnego dnia przestała pachnieć i stała się groźna? O tym też tutaj przeczytamy.

Świat pełen zmian

To trzecia, zimowa część serii Zwierzęta z bieszczadzkiego lasu. Wszystkie książki mają absolutnie piękne ilustracje i wyróżniony tekst do aktywnego czytania, a o czym są pozostałe dwie?

Świat pełen zmian

Niedźwiedź i przestrzeń - recenzja

Niedźwiedź i przestrzeń to opowieść o pewnym brunatnym misiu, który zamieszkuje bieszczadzkie lasy. Jak się zachować, gdy na górskim szlaku spotkamy niedźwiedzia? To zdecydowanie jedna z najważniejszych kwestii poruszonych w tej książce i uważam, że koniecznie trzeba ją przeczytać. Dodatkowo z książki poznamy zwyczaje niedźwiedzi i ich życie, po prostu. A wszystko to w towarzystwie przepięknych ilustracji.

Niedźwiedź i przestrzeń

Niedźwiedź i przestrzeń

Niedźwiedź i przestrzeń

Wielkie małe zwierzę - recenzja

Wielkie małe zwierzę to historia maleńkiej mrówki, która rusza w podróż. Mrówka ma plan, ale jeszcze nie wie że jego realizacja niekoniecznie pójdzie po jej myśli. Wspinaczka po drzewie to wcale nie takie proste zadanie dla małej mróweczki. A po co ona w ogóle tam wchodzi..?
Opowieść, której akcja dzieje się w jesiennym lesie, jest idealna do czytania w długie, jesienne popołudnia. Przeurocze ilustracje nadają książkom z tej serii wspaniałego klimatu.

Wielkie małe zwierzę

Wielkie małe zwierzę

----
Za egzemplarz dziękujemy wydawnictwu Alulalu.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: