Wiersze, wierszyki, rymowanki - o alfabecie. Wszystkie osadzone w muminkowym świecie. Tak w skrócie można by opisać nowość od Harper Kids po...

Muminki ABC

By | 18:00 Napisz komentarz
Wiersze, wierszyki, rymowanki - o alfabecie. Wszystkie osadzone w muminkowym świecie. Tak w skrócie można by opisać nowość od Harper Kids pod tytułem Muminki ABC.

Recenzja książki:
Książka ma absolutnie fantastyczne ilustracje, inspirowane grafikami Tove Jansson - możemy więc w stu procentach odczuć tutaj klimat Muminków. Każda strona poświęcona jest innej literze alfabetu, co istotne: znajdziemy tu również polskie litery, ale tylko te, od których zaczynają się wyrazy, na przykład Ż albo Ć.


Wiersze, wierszyki i rymowanki są subtelne i po prostu piękne, delikatne - wracamy do nich z przyjemnością. Brzmią tak melodyjnie, tak przyjemnie... I nawet burza, która w Hatifnatów uderzyła, nie ma wydźwięku złowrogiego - bo otóż proszę państwa, ta grupka stworzeń elektryzuje się dzięki piorunom.


To lektura obowiązkowa dla miłośników Muminków i wszystkich tych, którzy chcą przenieść się w ten piękny, muminkowy świat i poczuć przy lekturze błogość. Takie właśnie odczucia towarzyszą nam czytaniu tych wierszy..


---
Za egzemplarz dziękujemy wydawnictwu Harper Kids.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: