Hanabi: Wielki Pokaz to gra kooperacyjna 8+ dla co najmniej dwóch graczy, w której wcielamy się w rolę pirotechników tworzących fajerwerki....

Hanabi: Wielki pokaz fajerwerków! Recenzja gry

By | 18:00 Napisz komentarz
Hanabi: Wielki Pokaz to gra kooperacyjna 8+ dla co najmniej dwóch graczy, w której wcielamy się w rolę pirotechników tworzących fajerwerki. Tak jakoś wyszło, że nasza niezdarność doprowadziła do pomieszania się wszystkich kolorów prochów, a wielki pokaz zbliża się nieuchronnie! Musimy go uratować..

Recenzja gry:
W zestawie mamy karty fajerwerków, podstawki do kart, plastikowe żetony pomocy, trzyczęściowy żeton pomyłki, woreczek, kartę z podpowiedziami i żetony dodatków. Celem gry jest przygotowanie wszystkich kolorów fajerwerków na pokaz, co stanie się gdy ułożymy po kolei karty - od 1 do 5 w danym kolorze. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że nie widzimy swoich kart!


Karty w podstawce stoją w ten sposób, że my swoich nie widzimy, ale widzą je nasi współgracze. Będą nam udzielać wskazówek dotyczących wartości i kolorów kart, byśmy wiedzieli gdzie co mamy - w grze trzeba się wykazać doskonałą pamięcią! Odrzucamy karty niepotrzebne, zagrywamy te które uważamy za odpowiednie (ale z tym trzeba uważać, bo jako drużyna możemy tylko dwa razy zagrać złe karty, za trzecim złym zagraniem gra się kończy), współpracujemy ze sobą, by pokaz się odbył.


Koniecznie obejrzyj film, w którym dokładnie opowiadam o grze i pokazuję, jak grać. Mówię o wszystkich akcjach, które możemy wykonać w naszej turze i o możliwych zakończeniach gry. Hanabi to gra o prostych zasadach, ale wcale nie taka łatwa do wygrania. Jest dość emocjonująca, z ciekawą mechaniką i niespotykanym wcześniej sposobem rozgrywki.
----
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Rebel.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: