Magia Bożego Narodzenia to rodzinna gra planszowa w bardzo świątecznym klimacie, w której wędrować będziemy do stajenki zbierając po drodze...

Magia Bożego Narodzenia. Recenzja gry

By | 10:30 Napisz komentarz
Magia Bożego Narodzenia to rodzinna gra planszowa w bardzo świątecznym klimacie, w której wędrować będziemy do stajenki zbierając po drodze prezenty dla Dzieciątka (i przy okazji punkty dla naszej drużyny), a odpowiadając na zadania z kart, będziemy się bardzo miło, rodzinnie bawić.

Recenzja gry:


Magia Bożego Narodzenia to gra na zasadach kalamburów, tylko że na kartach nie ma słów - są informacje naprowadzające gracza na wymyślenie wyrazu, tytułu czy też zagadki i przedstawienie jej pozostałym graczom za pomocą pokazywania, opisywania albo rysowania.


Elementy gry są bardzo dobrej jakości - w zestawie mamy dwa drewniane pionki (Maryja z Józefem którymi to będziemy wędrować przez planszę i Dzieciątko do umieszczenia w stajence gdy dotrzemy do niej), karty i żetony w czterech kolorach i dużą planszę.


Przed rozpoczęciem gry rozkładamy planszę i układamy na odpowiednich miejscach żetony. Tasujemy karty i dzielimy je na kolorystyczne stosy, ustawiamy pionek na starcie i dzielimy się na dwie drużyny. Wybieramy pierwszego gracza, który weźmie kartę i przedstawi zagadnienie na niej pozostałym uczestnikom.


Na każdej z kart mamy informacje i ciekawostki na temat Bożego Narodzenia, a pod ilustracją zadanie. Nie są to zadania o charakterze religijnym, dzięki czemu również młodsze dzieci doskonale sobie z zadaniami poradzą. A dzięki temu, że nie mamy określonej rzeczy do przedstawienia, każdy może sobie wybrać to, co będzie w stanie zaprezentować.


Koniecznie obejrzyjcie film, który przygotowałam o grze - pokazuję tam jak i kiedy otrzymujemy żetony z punktami, co znaczą Anielskie Karty i sporo przykładowych zadań i informacji z kart.----
Za egzemplarz dziękujemy Familium.pl
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: