Cortex Wyzwania w wersji Harry Potter ! To gra karciana przeznaczona dla 2-6 graczy w wieku od 8 lat. W tej grze nie trzeba znać książek i ...

Harry Potter: Cortex Wyzwania. Recenzja gry

By | 19:00 Napisz komentarz
Cortex Wyzwania w wersji Harry Potter! To gra karciana przeznaczona dla 2-6 graczy w wieku od 8 lat. W tej grze nie trzeba znać książek i filmów o Potterze, by grać. Panuje tu magiczny, bardzo potterowy klimat, ale nie ma pytań z wiedzy o świecie Harrego.

Recenzja gry:
W Cortex mamy osiem kategorii testów i wyzwań - o każdej z nich dokładnie opowiadam w filmie na YouTube, koniecznie go obejrzyjcie (jest tam na górze).


Celem gry jest zdobycie czterech elementów godła Hogwartu, a zdobywamy je poprzez zbieranie zrealizowanych kart wyzwań: dwie karty tej samej kategorii można wymienić na jeden element godła. Ale trzeba przy tym pamiętać, że jednocześnie możemy mieć w ręce tylko cztery karty: jeśli chcemy wziąć kolejną na którą udało nam się poprawie odpowiedzieć, musimy jakąś odrzucić.


Aby przejść wyzwania, trzeba wykazać się spostrzegawczością i szybkością - by jak najszybciej dostrzec prawidłową odpowiedź na karcie i zaklepać ją dłonią. W wyzwaniach dotykowych z zamkniętymi oczami musimy powiedzieć, co znajduje się na karcie - to zdecydowanie nasz ulubiony rodzaj wyzwań w serii Cortex! :)
Rozgrywka w Cortex jest dynamiczna, a rozwiązywanie wyzwań wymaga od nas analizy, zapamiętywania i przestrzennego myślenia. A wszystko to w magicznym klimacie wprost ze świata Harrego Pottera...----
Za egzemplarz dziękujemy wydawnictwu Rebel.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: