Baobab to potężne, długowieczne drzewo liściaste, z lekko spłaszczoną na górze koroną, która sięga sporo poza pień drzewa. I taki też będzi...

Zbudujmy razem BAOBAB

By | 23:19 Napisz komentarz
Baobab to potężne, długowieczne drzewo liściaste, z lekko spłaszczoną na górze koroną, która sięga sporo poza pień drzewa. I taki też będzie zbudowany przez nas Baobab - rozłożysty, szeroki. O ile oczywiście nie potknie nam się po drodze noga... :)


 O grze w filmie:


Baobab od wydawnictwa Rebel to gra karciana, w której przyda się nam uważność, delikatność i precyzja. W swojej rundzie możemy umieścić na baobabie od 1 do 3 kart i zawsze przed odkryciem kart deklarujemy ilość. Karty są różne. Niektóre z samymi liśćmi, kwiatami, ale też są z różnymi zwierzętami. Każda karta w inny sposób musi zostać na baobabie umieszczona. To sprawia, że gra jest zaskakująca.


Ale od początku. Tasujemy karty i rozdajemy je po równo między wszystkich graczy. Pierwszy gracz rozpoczyna rozgrywkę i deklaruje ile kart kładzie na baobabie. Odkrywa podaną przez siebie ilość i umieszcza na drzewie. Jeżeli w trakcie jego ruchu spadnie lub też spadną karty z drzewa, zabiera je wszystkie na swój karny stos (jeśli coś mu zostało do wyłożenia, też kładzie na stosiku).


Karty są różne i każdą w inny sposób umieszczamy na drzewie. Nietoperza upuszczamy z zamkniętymi oczami, tukanem rzucamy niczym frisbee, wąż musi się znaleźć pomiędzy dwoma kartami i musi wystawać za brzeg korony, a kameleon powtarza ruch poprzedniej karty.


Karty są śliskie, a gdy na drzewie jest ich już całkiem sporo, ryzyko zsunięcia się wzrasta. Trzeba podejść do tego spokojnie, ostrożnie i uważnie. Precyzja jest tutaj bardzo istotna. Wygrywa gracz, który w momencie położenia ostatniej karty na drzewie, ma najmniejszy stos karnych. Ale można też lekko zmodyfikować tę zasadę i karty, które spadły nie odkładać na karny stos, a wsuwać na koniec swoich kart - wtedy gra trwa dłużej, bo kończy się w momencie kiedy jeden z graczy pozostanie bez kart. I to on wygrywa.
Baobab przeznaczony jest dla dzieci od 6 roku życia. Grę przechowujemy w metalowej puszce, która pełni nam funkcję pnia drzewa, co jest bardzo wygodne. To fantastyczna, nieprzewidywalna gra, dzięki której Tin zainteresowała się tematem baobabów i zgłębiliśmy ten temat wspólnie poznając fakty i ciekawostki o tych potężnych drzewach.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: