Bajki na dobranoc Basi , wydane przez wydawnictwo Egmont, to zbiór krótkich historii, które ukołyszą dzieci do snu. Może niekoniecznie będą ...

Basia i bajki na dobranoc

By | 23:12 Napisz komentarz
Bajki na dobranoc Basi, wydane przez wydawnictwo Egmont, to zbiór krótkich historii, które ukołyszą dzieci do snu. Może niekoniecznie będą zasypiać w mgnieniu oka jak Franek (twoje dziecko tak ma w trakcie wieczornych lektur? Moim się to nie zdarzyło :)), ale z przyjemnością spędzicie czas przy niezwykle czarujących historyjkach dobranocnych.


 O książce w filmie:


Książka podzielona jest na kilka części. Każda osoba z rodziny Basi ma swój własny dział, który to również podzielony został na kilka mniejszych rozdziałów. Mamy bajki Basi, mamy, taty, babci, dziadka i Janka. Każdy z nich opowiada cztery historie. Po wszystkich Franek błogo zasypia, aż się czasem zastanawiam czemu moje dziewczyny nie mogą wziąć z niego przykładu :)


Bajki bardzo odwzorowują postać, która je opowiada. Tzn że u Basi znajdziemy żelki, a u Janka superbohaterów. Historie babci i dziadka kojarzą mi się z typowymi babciowo-dziadkowymi opowieściami, które myślę że każdy w dzieciństwie słuchał. Mają w sobie jakiś taki klimat właśnie.


Książka zilustrowana została przez Mariannę Oklejak, co gwarantuje nam wnętrze identyczne jak w znanych nam doskonale basiowych lekturach. Jest kolorowo, przygodowo, ale zarazem sennie i błogo. Krótkie bajki poszczególnych członków rodziny idealnie sprawdzą się do czytania dziecku przed zaśnięciem - są one na tyle niedługie, że możemy dostosować je do wieku naszego malucha. Młodszym dzieciom wystarczy jedna historia, starsze chętnie wysłuchają całego działu, albo i więcej. Wszystko zależy od dziecka.


Jako ogromne fanki Basi, bardzo polecamy tą świetną, dobranocną lekturę.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: