Tęgi umysł: Tajemnice inteligencji od Polarny Lis to książka, która wiele wyjaśnia. Wiele tłumaczy i sprawia, że inteligencja i umysł przes...

Tęgi umysł - tajemnice inteligencji

By | 23:23 Napisz komentarz
Tęgi umysł: Tajemnice inteligencji od Polarny Lis to książka, która wiele wyjaśnia. Wiele tłumaczy i sprawia, że inteligencja i umysł przestają mieć przed dzieckiem tajemnice.


 O książce w filmie:


Zacznijmy od strony wizualnej. W książce są kolorowe ilustracje, ich ilość nie jest przesadzona - tutaj najważniejsza jest treść, dlatego myślę że zarówno liczba ilustracji, jak i ich forma graficzna, zostały doskonale dopasowane do całości.


Z książki dowiemy się wielu faktów i ciekawostek o mózgu, o inteligencji, o poziomie iq, o tym jak to się wszystko rozwija - od niemowlęctwa. Każda strona to inny temat, powiązany z całością ale jednak całkowicie nowy i ciekawy nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Niby temat taki prosty, z pozoru błahy się nam wydaje, ale po lekturze Tęgiego Umysłu uzmysłowimy sobie, że sporo się dowiedzieliśmy w trakcie czytania.


Polecam dzieciom i rodzicom - do wspólnej lektury, do odkrywania tajemnic umysłu, do zgłębiania tematu inteligencji. Świetnie się czyta, jest zrozumiała dla dzieci i myślę, że sięgniemy po nią jeszcze nie jeden raz.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: