Komiksy dla dzieci cieszą się coraz większa popularnością - i bardzo dobrze! Jest ich na rynku tak wiele i regularnie ich różnorodność się p...

Dwie komiksowe nowości z Egmontu

By | 23:33 Napisz komentarz
Komiksy dla dzieci cieszą się coraz większa popularnością - i bardzo dobrze! Jest ich na rynku tak wiele i regularnie ich różnorodność się powiększa. Dziś pokażę wam komiksy, które znacie jeśli nas obserwujecie - ale zupełnie nowe tomy.


 O komiksach w filmie:


Malutki lisek i wielki dzik: tamtędy to czwarty tom serii wydawnictwa Egmont, którą warto znać. W porównaniu do innych tytułów - tutaj nie ma eksplozji kolorów, czy wartkiej przygodowej akcji. Tu są historie spokojne, nostalgiczne, ma się wrażenie jakby czas zatrzymał się w miejscu. Choć on oczywiście cały czas płynie, bohaterowie zmagają się z różnymi problemami, wychodzą z opresji, z różnorodnych sytuacji.. Malutki lisek i wielki dzik to moja ulubiona seria komiksów dziecięcych.


Komiks niejednokrotnie wzrusza, zmusza do refleksji, sprawia że po jego lekturze, analizujemy co się wydarzyło. Tom Tamtędy to opowieść o niezachwianej i wyjątkowej przyjaźni, o tęsknocie, ale też o kontynuowaniu podróży w nieznane. Towarzyszymy bohaterom w ich wędrówce, ich przemyśleniach. Ilustracje doskonale oddają charakter komiksu i sprawiają, że to fantastyczna lektura nie tylko dla dzieci.

Maja i Minizaury: Szkolna pułapka to drugi tom serii o przygodach malutkich Minizaurów i ich lądowaniu na Ziemi.W poprzedniej części poznaliśmy te kosmiczne stwory i dowiedzieliśmy się, jak znalazły się w ogródku Mai. Teraz będziemy towarzyszyć dziewczynce w próbach zdobycia ich kosmicznej maszyny i powrocie do ich ojczyzny. Niestety, statek trafił w ręce jednego z uczniów, a Maja próbując go odzyskać, celowo czy też nie - ujawni Minizaury światu. To się jednak tak nie skończy.


Dynamiczne, kolorowe ilustracje i wartka akcja sprawiają, że to fantastyczna lektura dla małych miłośników kosmicznych przygód. I dinozaurów :)


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: