Basia i lato pod psem wydawnictwa Egmont to dopełnienie mej basiowej miłości, która nie zaczęła oczywiście jeszcze u nas zanikać, ale Tin j...

Basia i lato pod psem - wakacyjna lektura dla starszych fanów Basi

By | 23:39 Napisz komentarz
Basia i lato pod psem wydawnictwa Egmont to dopełnienie mej basiowej miłości, która nie zaczęła oczywiście jeszcze u nas zanikać, ale Tin jako zapalony czytelnik, potrzebuje książek grubych i z małą ilością obrazków. Po kolorowe Basie nadal chętnie sięga i samodzielnie je czyta, ale ta, właśnie ta Basia ostatnio leży przy jej łóżku i jest codziennie wieczorem czytana.


 O książce w filmie:


Basia i lato pod psem to bardzo wakacyjna, upalna historia o tym, jak Basia chciała mieć psa. Mama jednak pozostawała nieugięta i za każdym razem odmawiała. Basi było smutno, nie rozumiała dlaczego nie mogą mieć w domu czworonoga... Anielka przecież miała Paszczaka. To właśnie z Anielką i jej psem, Basia spotykała się w parku. Niestety pewnego dnia Anielka oświadczyła, że wyjeżdżają na wakacje. Basia wpadła w rozpacz niemalże...


Ale i Basia z rodziną w końcu pojechali na wakacje. Pod namiot. Towarzyszyła im Lula, która nie była z tego wyjazdu w ogóle zadowolona. Na campingu był pies, który sprawił Basi najwięcej radości. Przygoda goni przygodę. Nie zawsze wesoła, bo Basia jest świadkiem znęcania się nad psem przez pewnego człowieka -na szczęście psa tego udaje im się później uratować. Bardzo dużo w książce się dzieje i mimo jej objętości, wcale nie "czuć" że ma tyle stron. Przeczytałyśmy ją w trzy długie wieczory i czytamy obecnie drugi raz. Tin uwielbia psy, jak Basia. I spanie pod namiotem. I morze oczywiście. A tego wszystkiego jest w książce bardzo dużo.


Tytuł książki ma dwojakie znaczenie, bo Basia spędza to lato z psami, ale też pogoda, która towarzyszy im w trakcie przybycia nad morze, jest pod psem. Basi ciężko wracało się do domu, ale ostatecznie... Albo nie. Jak przeczytacie, to się dowiecie co było na końcu :)


Ilustracje choć nie kolorowe, są bardzo basiowe. To świetna książka. Wszyscy fani Basi, którzy trochę podrosną - powinni koniecznie po nią sięgnąć.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: