Axio od wydawnictwa Egmont to iście magiczna gra! Tak bardzo skojarzyła mi się z zaklęciem z Pottera, tak podobnie brzmi :) Ale to nie jest...

Axio - czarodziejsko fantastyczna gra logiczna

By | 10:35 Napisz komentarz
Axio od wydawnictwa Egmont to iście magiczna gra! Tak bardzo skojarzyła mi się z zaklęciem z Pottera, tak podobnie brzmi :) Ale to nie jest gra z magią w tle, to gra logiczna. Świetna gra logiczna!


O grze w filmie:


W Axio mamy planszę, mamy kafelki przypominające domino, mamy stojaki, piramidki, tabele punktacyjne i kolorowe znaczniki punktów. Naszym celem jest zdobycie jak największej ilości punktów w najsłabszym kolorze - dlatego istotne jest, aby starać się mniej więcej na tym samym poziomie utrzymywać wszystkie kolory. Nie jest to łatwe, bo niektóre nam się nie będą chciały wylosować z woreczka, ale próbować trzeba.


W trakcie swojej rundy dokładamy kafelek na planszę, trzymając się zasady, że musi on stykać się z takim samym kolorem/znakiem. Wtedy liczymy punkty i zaznaczamy je na naszej tablicy.


Gra przeznaczona jest dla dzieci od 8 roku życia i myślę, że to odpowiednia granica wiekowa. Rok młodsza Tin niby wie o co chodzi, ale póki co woli grać drużynowo. Za rok myślę że będzie już mistrzem Axio.


Axio to jedna z najbardziej znanych gier Reinera Knizii. Z początku może się wydawać trochę skomplikowana, ale wystarczy zagrać raz, drugi aby przestała sprawiać takie wrażenie. Do ostatniego ruchu nie jest pewne, kto wygra - dzięki temu gra zapewnia masę emocji!


Jeżeli lubicie logiczne planszówki, koniecznie zainteresujcie się Axio.----------
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: