Kobiety i sport to książka, obok której nie można przejść obojętnie. Zapewne wiesz, że kiedyś kobiety nie miały takich samych praw, jak męż...

Kobiety i sport - one grały, by wygrać

By | 23:42 Napisz komentarz
Kobiety i sport to książka, obok której nie można przejść obojętnie. Zapewne wiesz, że kiedyś kobiety nie miały takich samych praw, jak mężczyźni. I nie mogły też uprawiać sportów na takiej samej zasadzie, jak oni. Kobiety to była słaba płeć. Nie nadawała się do sportu.


 O książce w filmie:


Kobiety i sport wydawnictwa Egmont to książka dla wszystkich - dużych i małych, dziewczyn i chłopców. To opowieść o tym, jak pewnego dnia pewna kobieta pokazała światu, że wcale nie należy do słabej płci. Pokazała innym kobietom, że w sporcie mogą osiągnąć co tylko chcą. Świat zaczął się zmieniać. Mężczyźni zapragnęli, aby ich córki brały z niej przykład. Inne kobiety poszły w jej ślady. Zaczęła pisać się nowa historia...


W książce są fakty i ciekawostki. Opowieści życia kobiet które pokazały, że w sporcie są najlepsze. Mnóstwo nazwisk, których - przyznam szczerze, nie znałam. I cieszę się, że książka ta trafiła w moje ręce. Dużo się z niej dowiedziałam i jestem pełna podziwu dla tych, które w tak niesprzyjających sobie czasach, wzięły los w swoje ręce.


To historia, która trwała i trwa nadal. Choć dziś już nikt kobiet nie dyskryminuje w sportach tak, jak to było kiedyś. Zdobywają to, co zapragną.


Fantastyczne wnętrze nadaje książce niesamowitego klimatu i charakteru. Już na pierwszy rzut oka widać, że lektura ta należy do serii ART Egmont. Jest wspaniała.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: