Wiele z was zapewne zna  Kapitana Naukę . I pewnie doskonale wie, że w ich ofercie znajdują się świetne edukacyjne zabawki, gry, książki, dl...

Kapitan Nauka: loteryjka i obserwacyjne puzzle

By | 23:45 Napisz komentarz
Wiele z was zapewne zna Kapitana Naukę. I pewnie doskonale wie, że w ich ofercie znajdują się świetne edukacyjne zabawki, gry, książki, dla dzieci w różnym wieku. My również znamy i niejedną już rzecz Kapitana w domu mamy. Mamy też masę puzzli, na prawdę masę najróżniejszych - ale z takimi nigdy wcześniej styczności nie miałam.


Recenzja:


Zaczniemy jednak od Loteryjki. Loteryjka świat to gra w poręcznym pudełku z uchwytem, co sprawia że jest wygodna w transportowaniu. Oli bardzo lubi loteryjki i jedną już ma i zwiedziła z nami ta gra część Polski. Wersja Świat na pewno znajdzie się w bagażu dziewczyn na zimowe wakacje.


W opakowaniu mamy plansze, mamy żetony i instrukcję, dzięki której poznajemy aż cztery różne warianty gry. W zależności od wieku dziecka, jego doświadczenia z tego typu grą i ogólnych umiejętności, wybieramy jeden z wariantów i rozpoczynamy zabawę.


Oli obecnie rozkłada wszystkie plansze, prosi o pomoc w rozłożeniu żetonów i dopasowuje elementy. Myślę, że jak dla trzylatka - taka wersja jest idealna. Z Tin gramy bardziej zaawansowanie i zdradzę wam, że niesamowicie cieszę się, że mamy teraz dwie loteryjki. Bo Oli zawsze, dosłownie zawsze zabierała nam, gdy chciałyśmy zagrać w trudniejszą wersję. Oczywiście nie tak, że podchodziła i zabierała, bo Oli to kulturalna dziewczynka ;) Pakowała nam się na kolana i zaczynała układać po swojemu tłumacząc, że teraz loteryjka nie chce się bawić, trzeba ją tylko poukładać. Teraz każdy ma swój egzemplarz i możemy z Tin grać! :)


Plansze są grube i sztywne, mają zaokrąglone rogi, a żetony identyczne w wykonaniu. Odkrywamy wraz z nimi świat zimową porą, na morzu i w morskich głębinach, a nawet w kosmosie. Super rzecz dla małych, ciekawskich odkrywców.Puzzle obserwacyjne: Rycerze to 104 elementy do ułożenia i całkiem sporo przedmiotów do odnalezienia na gotowym już obrazku. Razem z puzzlami w opakowaniu jest plakat xxl, który u nas pełni rolę obrazka po prostu. Jest on w identycznym rozmiarze co ułożony obrazek, więc można go również wykorzystać jako podkładkę i na nim układać, jeśli ma się taką chęć.


Puzzle są duże, dość grube, nie wiem czym są pokryte ale mają fajną śliską i błyszczącą powierzchnię. Idealnie się ze sobą łączą, bezproblemowo i trzymają się siebie nawzajem również idealnie.


Układanie puzzli to świetny trening koncentracji i spostrzegawczości. Przeznaczone są dla dzieci powyżej 6 roku życia - i Tin, jako reprezentantka siedmiolatków, doskonale sobie z nimi daje radę.Warto jeszcze zaznaczyć, że produkty Kapitana Nauki w stu procentach powstają w Polsce. Oferta obejmuje zarówno gry i zabawki dla przedszkolaków, dla uczniów, ale także dla maluchów poniżej 3 roku życia. Warto przejrzeć ofertę Kapitana, bo jest tam ogrom wartościowych rzeczy.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: