Komiksy są super! To na prawdę świetna seria wydawnictwa Egmont, w której znajdziemy ciekawe komiksy w trzytomowych wydaniach. Dziś pokażę ...

Ptyś i Bill oraz Ernest i Rebeka - komiksowy świat

By | 16:38 Napisz komentarz
Komiksy są super! To na prawdę świetna seria wydawnictwa Egmont, w której znajdziemy ciekawe komiksy w trzytomowych wydaniach. Dziś pokażę wam drugi tom Ptysia i Billa, a także drugi tom Ernesta i Rebeki.


Recenzja komiksów:


Komiksy Ptyś i Bill charakteryzują się tym, że nie ma tutaj jednorodnej fabuły, a każda strona to zupełnie inna, nowa historia. Nie są one ze sobą powiązane, a ich celem jest nas rozbawić - często bowiem kończą się zabawną, śmieszną scenką.


Towarzyszymy tu Ptysiowi, Billowi i całej rodzinie, w niecodziennych przygodach. Uśmiech na buzi gwarantowany! Choć nie każda historia kończy się wybuchem śmiechu, ale nie sposób się nie uśmiechnąć się przy lekturze.

Ernest i Rebeka to opowieść o małej dziewczynce, której rodzice się rozwodzą i jej chorobowym można powiedzieć życiu. Rebeka jest bowiem chorowitą dziewczynką. Tutaj poczytamy o jej przygodzie w nowym domu jej taty, do którego została zabrana niekoniecznie chętnie. Poznamy również jej dziadka, który zachorował - a Rebeka będzie chciała go koniecznie uzdrowić i rozbawić.


Przez cały komiks przewijają się najróżniejsze zarazki. Dopadną nawet psa. Poznajemy każdego bakcyla i obserwujemy, co też on namiesza w świecie Rebeki. Jest to bez wątpienia ciekawa lektura, która w fajny sposób pozwala zapoznać się, tak pokrótce, z czynnikami chorobotwórczymi. A wszystko to w towarzystwie kolorowych ilustracji.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: