Serce na sznurku wydawnictwa Wilga to historia niezwykłej przyjaźni maleńkiej foczki i polarnego niedźwiedzia, który tę foczkę prawdopodobn...

Serce na sznurku - historia niezwykłej przyjaźni

By | 23:51 Napisz komentarz
Serce na sznurku wydawnictwa Wilga to historia niezwykłej przyjaźni maleńkiej foczki i polarnego niedźwiedzia, który tę foczkę prawdopodobnie by zjadł (w końcu niedźwiedzie tak mają), gdyby nie jedna drobna rzecz.


 O książce w filmie:


Serce na sznurku to książka, po którą warto sięgnąć. Mimo niezbyt wesołego początku - malutka foczka traci mamę i zostaje całkiem sama, to cudowna opowieść o miłości, o przyjaźni, o potrzebie bycia razem. Pokazuje, co jest w życiu na prawdę ważne. Kiedy losy małej foczki splotły się z losami niedźwiedzia Ksawerego, którego charakteryzuje duża opiekuńczość - życie tego małego stworzenia odmieniło się na dobre.


Książka uczy empatii i pokazuje, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. I w każdym momencie życia, nawet kiedy wydaje nam się że jest bardzo źle, wszystko się może nagle odmienić.


Wnętrze książki wzbogacone zostało o ilustracje - czarno białe, świetnie pasujące do całości. I trzeba przyznać, że Serce na sznurku ma przepiękną okładkę. Bardzo zachęca do przeczytania.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: