Moje pierwsze 100 pojazdów i zwierząt od wydawnictwa Egmont to fantastyczne książki dla młodszych dzieci, które z tego co czytałam, świetni...

Moje pierwsze sto

By | 23:41 Napisz komentarz
Moje pierwsze 100 pojazdów i zwierząt od wydawnictwa Egmont to fantastyczne książki dla młodszych dzieci, które z tego co czytałam, świetnie wpisują się w pedagogikę Montessori. Osobiście nie praktykowaliśmy tego, ale widzę, że mamy zaangażowane w temat, bardzo książki chwalą. Więc jeśli Montessori jest wam bliska, sprawdź koniecznie te książki. Ale jeśli nie jest, tak jak nam - również zobacz, jak cudowne wnętrza mają.


 O książkach w filmie:


Mamy dwie, a są w chwili obecnej bodajże trzy tytuły w serii Moje pierwsze sto. Akademia Mądrego Dziecka to genialny dział książek egmontowych, które małe dzieci kochają. Niejedną wam pokazywałam, czy to z dziurkami, czy z przesuwanymi elementami - wszystkie są nadal przez Oli uwielbiane i niemalże codziennie je ogląda, czy z nami czyta. Bardzo polecam tę serię.


Książki, które dziś wam pokażę, są dużego formatu, ale nie są kartonowe jak inne z AMD - mają strony grubsze niż standardowa książka, ale nie aż tak, aby były sztywne. Są zaokrąglone i elastyczne. W filmie doskonale to widać.


Co druga strona skrywa okienka. Masę okienek, które aż się proszą, aby pod nie zajrzeć. Przy każdych okienkach coś innego mamy zadane - albo sprawdzić kolor danego zwierzęcia, albo odgadnąć do kogo należy wzór. W Pojazdach są równie ciekawe polecenia, które szybko zapadają w pamięć. Nawet jeśli dziecko nie odpowie prawidłowo, to za kolejnym razem, lub też jeszcze kolejnym, będzie już wiedziało co tam się kryje. Dzieci bardzo szybko się uczą, mają niezwykle elastyczny umysł i doskonałą pamięć. Warto im podsuwać jak najwięcej różnorodnych i interesujących dla nich książek, nawet tym bardzo małym dzieciom. To zaprocentuje na przyszłość.


Nie ma tu rysunkowych obrazków zwierząt i pojazdów, są zdjęcia. To jest genialne rozwiązanie, bo dzięki temu mamy szansę zobaczyć, jak w rzeczywistości wygląda np taka hiena. Możemy porównać różne pojazdy i sprawdzić, czym się różnią. Sprawdzamy, jak wygląda malutkie zwierzątko, a jak jego mama. Nic innego o tych książkach napisać się nie da, jak po prostu - są super!
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: