Ballady i Romanse Adama Mickiewicza - czytał prawdopodobnie każdy, ale zapewne większość niewiele z tych utworów wyniosła. Ja kojarzę niek...

Ballady i romanse Adama Mickiewicza

By | 23:35 Napisz komentarz
Ballady i Romanse Adama Mickiewicza - czytał prawdopodobnie każdy, ale zapewne większość niewiele z tych utworów wyniosła. Ja kojarzę niektóre z nich po tytułach, lecz jeśli mam być szczerza - zupełnie nie pamiętam, o czym one były. Poprawka: nie pamiętałam. Teraz wiem o nich wszystko.


 O książce w filmie:


Ballady i Romanse wydawnictwa Egmont to książka z przepięknym wnętrzem. Dopisek ART oznacza, że książkę kupować można w ciemno, bez zaglądania do środka, ART gwarantuje że będzie ona oryginalna i po prostu pięknie wydana.


Mamy tutaj te bardziej i mniej znane utwory Adama Mickiewicza w oryginalnym brzmieniu, ale z opracowaniem! Do każdego utworu jest obszerny komentarz Emilii Kiereś, dzięki któremu bardzo łatwo jest nam zrozumieć, co autor chciał przekazać. Są także wytłumaczone trudniejsze pojęcia. Ta książka to powinien być obowiązkowy element wyprawki szkolnej starszego ucznia!


Tak, myślę że każdy kogo czeka spotkanie z dziełami Mickiewicza, powinien sięgnąć po to wydanie Ballad i Romansów. Ale również dorosłych zachęcam do lektury - można na nowo odkryć ballady i romanse i zrozumieć je bez trudu. Komentarze pani Kiereś sprawiają, że twórczość Adama Mickiewicza nie przysparza nam już żadnych, absolutnie żadnych problemów w zrozumieniu się z nimi :)
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: