Kobiety i nauka: one zmieniły świat wydawnictwa Egmont, z serii ART Egmont to kolejna niesamowita, fantastyczna książka, która znaleźć się ...

Kobiety i Nauka - niezwykła seria książek

By | 10:37 Napisz komentarz
Kobiety i nauka: one zmieniły świat wydawnictwa Egmont, z serii ART Egmont to kolejna niesamowita, fantastyczna książka, która znaleźć się powinna w każdej domowej biblioteczce. To bardzo ważna pozycja na rynku wydawniczym!


 O książce w filmie:


Na początku trzeba zaznaczyć, że jest seria książek o kobietach. Dotychczas poza tą, wydana została jeszcze Kobiety i sport (tu była recenzja) - równie ważna i równie niezwykła, jak ta.


W tej książce poznajemy kobiety, które przyczyniły się do rozwoju nauki. Jest tutaj również Maria Skłodowska-Curie! Niestety osobiście większości z tych nazwisk nie znałam. I myślę, że nie jestem w tym odosobniona, bo np o Ensteinie się słyszy, ale już o Emmy Noether nie. To nie dobrze, że kobietom się umniejszało ich wybitność i wielkie odkrycia. I dobrze, że teraz możemy o tym przeczytać i poznać te niesamowite panie. A wszystko to w cudownej oprawie graficznej.


Bardzo polecam obejrzeć film o książce, do którego link jest na górze wpisu. Tam dokładnie widać, jak została ona skonstruowana. Informacje i ciekawostki o kobietach, a pomiędzy nimi różne osie. Najnowsza oś kończy się pustym polem - jest tam miejsce dla każdej dziewczynki, która za parę lat być może przyczyni się do ogromnych, niezwykłych odkryć. W dzisiejszych czasach na szczęście już nie ma tak wielkiej dyskryminacji kobiet jaka była kiedyś, nie muszą one walczyć o możliwość pracy w laboratoriach, na uczelniach, aczkolwiek są takie sektory, w których wciąż więcej jest mężczyzn niż płci pięknej. W tej książce to doskonale widać na wykresach.


Polecam lekturę "Kobiet i nauki" każdemu. Na prawdę warto.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: