Smerfy i wioska dziewczyn: Zdrada Jaskierki wydawnictwa Egmont to drugi tom nowej, smerfowej serii komiksów dla najmłodszych. Ale nie tylko...

Smerfy i wioska dziewczyn w komiksie

By | 11:11 Napisz komentarz
Smerfy i wioska dziewczyn: Zdrada Jaskierki wydawnictwa Egmont to drugi tom nowej, smerfowej serii komiksów dla najmłodszych. Ale nie tylko, bo jestem pewna że nie ma osoby, która by Smerfów nie lubiła! (Jesteś taką osobą? Daj znać :))


Recenzja komiksu:


Komiks ma niezwykle kolorowe wnętrze. Uwielbiam smerfowe komiksy, z postaciami jakie znam z mojego dzieciństwa, nie żadne odnowione wersje :) Smerfy są Smerfami ciągle takimi samymi i to jest w nich cudowne.


Wioska dziewczyn odnaleziona została stosunkowo niedawno. W pełnometrażowym filmie Smerfy odkryły, że nie są same na świecie i że Smerfetka nie jest jedyną płcią żeńską w ich społeczeństwie. W tym tomie akcja dzieje się właśnie w wiosce dziewczyn - Osiłek z Burzą mierzą się w konkurencjach, w których Burza jak twierdzi nigdy nie przegrywa, ale tym razem dzieje się coś, co sprawia że nie idzie po jej myśli.


Kiedy Smerfy zauważają, że wodospadowi brakuje wody i postanawiają sprawdzić, co się stało - Burza wpada w tarapaty. Przyczyniła się do tego Jaskierka, choć osobiście po kilkukrotnej lekturze nadal nie wiem, dlaczego nazwali to zdradą Jaskierki :) Na moje oko nie zrobiła tego celowo, wydarzyło się to przez przypadek, ale to nie jest aż tak istotne. Akcja ratunkowa zakończona ostatecznie powodzeniem, choć nie pozbawiona problemów, doprowadza do pogodzenia się przyjaciółek. I wszyscy żyli długo i szczęśliwie... :)


Bardzo lubię komiksy dla dzieci, o Smerfach szczególnie bo to bajka mojego dzieciństwa. Każdemu, kto jeszcze nie miał styczności z tym rodzajem literatury - gorąco polecam rozpoczęcie przygody z komiksami! To całkowicie nowe doświadczenie czytelnicze i każdy powinien tego spróbować :)

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: