Bułka Kotek Pizza to młodsza siostra gry Buła Pizza Kot Ser Koza, przeznaczona dla dzieci w wieku 4+ i doskonale się sprawdzi szczególnie w...

Bułka Kotek Pizza - Recenzja gry

By | 09:30 Napisz komentarz
Bułka Kotek Pizza to młodsza siostra gry Buła Pizza Kot Ser Koza, przeznaczona dla dzieci w wieku 4+ i doskonale się sprawdzi szczególnie w domu rodzin, którzy nałogowo grają w Bułę i chcą wprowadzić w ten świat swoje młodsze pociechy! :)

Bułka Kotek Pizza

Recenzja Bułka Kotek Pizza na YouTube:


O podstawowej wersji gry przeczytasz TU. Buła Pizza Kot Ser Koza doczekała się także dwóch bliźniaczek - urodzinowa Buła Pizza Czapka Prezent Tort (recenzja TU) i wersja na opak Buła Kot Koza Ser Pizza (recenzja TU)


Bułka Kotek Pizza

Gra w Bułę jest tak uzależniająca i wciągająca, że cieszy mnie niesamowicie że powstała wersja dla młodszych. Choć różni się ona znacząco, bo nie wymawiamy słów w odpowiedniej kolejności, nie bierzemy ze stosu kart gdy się pomylimy i nie rozgrywamy tur na zmianę w jednakowym tempie - tutaj tura gracza wygląda następująco:
Grę zaczyna osoba, która jako ostatnia jadła cuksa. Ze swojego zakrytego stosu odkrywa kartę (od siebie, by nie podejrzeć) i kładzie ją na środku wypowiadając jedno z trzech tytułowych słów. Nie muszą one być w odpowiedniej kolejności, gracz wybiera sobie co chce powiedzieć. Jeśli wypowiedziane słowo pokrywa się z obrazkiem na karcie, gracz odkrywa drugą kartę. Tura kończy się, gdy obrazek nie będzie się pokrywał ze słowem. Ale może się zdarzyć, że gracz odkryje kartę cukierka - wtedy kto pierwszy nakryje dłonią stos kart z cuksem, ten teraz będzie rozgrywał swoją turę.

Bułka Kotek Pizza

Gra Bułka Kotek Pizza nie jest tak dynamiczna jak jej starsze siostry, ale nie dziwi to totalnie - jest w końcu skierowana do o połowę młodszych dzieci. Wspaniale, że powstała! Jestem pewna, że dzieciaki ją pokochają.

Bułka Kotek Pizza

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Rebel.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: