Znacie grę Dixit? To kultowa i bestsellerowa planszówka sprzedana w milionach egzemplarzy! Dziś opowiem wam o jej nowej wersji powstałej z o...

Dixit Disney - Recenzja gry planszowej

By | 15:00 Napisz komentarz
Znacie grę Dixit? To kultowa i bestsellerowa planszówka sprzedana w milionach egzemplarzy! Dziś opowiem wam o jej nowej wersji powstałej z okazji stulecia Disneya. -Dixit Disney to gra absolutnie czarująca.

Dixit Disney

Recenzja gry Dixit Disney na YouTube:


TU SPRAWDZISZ GDZIE NAJTANIEJ KUPIĆ

Dixit Disney

Gra przeznaczona jest dla 3-6 graczy w wieku 8+ i jest grą, która niesamowicie pobudza wyobraźnię. W zestawie są pionki, plansza punktacji i przepiękne karty. Każda karta jest inna, wiele z nich możemy ze sobą w jakiś sposób połączyć skojarzeniami. I o to w grze tej chodzi - by za pomocą skojarzeń określać swoje karty, tak by nie było zbyt prosto i banalnie, ale też nie za trudno.

Dixit Disney

W zestawie są fantastyczne urządzenia do wskazywania odpowiedzi (w zwykłej grze Dixit - jej recenzja TUTAJ - robimy to za pomocą kafelków). Przed rozpoczęciem każdy gracz bierze jeden z sześciu drewnianych pionków i odpowiadający mu kolorem wskaźnik. Rozdajemy po osiem kart i zaczynamy grę.

Mamy też trochę rozbudowaną grę z universum Dixit - Stella, pisałam o niej TU.

Dixit Disney

Pierwsza osoba zostaje narratorem. Jej zadaniem jest wybrać jedną z trzymanych w ręce kart i dopasować do niej skojarzenie, wypowiadając je głośno. Karty absolutnie nikomu nie pokazujemy, zakrytą kładziemy na stole. Dopiero gdy reszta graczy dołoży po jednej karcie z ręki, która pasuje do danego skojarzenia - trzeba je potasować i odkryte ułożyć w odpowiednich miejscach przy planszy.

Skojarzenie narratora nie może być ani zbyt proste ani zbyt trudne, bo jeśli wszyscy (lub zupełnie nikt) nie zaznaczy na wskaźniku numeru karty narratora, ten nie zdobywa punktu. Za to innym graczom powinno zależeć, by ich karty jak najbardziej się kojarzyły ze słowami narratora, bowiem za wskazanie kart innych graczy, te osoby otrzymują punkty. W rundzie można zdobyć trzy, dwa, lub jeden punkt. Albo oczywiście zero. Wygrywa gracz, który jako pierwszy zdobędzie 30 punktów.

Dixit Disney

Jestem zachwycona kartami w grze Dixit Disney. Są fantastyczne! Magiczne, kryjące jakąś tajemnicę.. To zdecydowanie moja ulubiona wersja gry Dixit. Polecam wam ją gorąco!

Dixit Disney

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Rebel.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: