Jak powstaje dziecko i Jak powstaje dorosły - dwie fantastyczne nowości w serii Akademia Mądrego Dziecka. Książki bez tabu, ale jak najbar...

Jak powstaje dziecko. Jak powstaje dorosły

By | 11:30 Napisz komentarz
Jak powstaje dziecko i Jak powstaje dorosły - dwie fantastyczne nowości w serii Akademia Mądrego Dziecka. Książki bez tabu, ale jak najbardziej odpowiednie dla dzieci. Doskonałe i piękne lektury!

Jak powstaje
Tutaj sprawdzisz ceny książek - JAK POWSTAJE DZIECKO oraz JAK POWSTAJE DOROSŁY.

Jak powstaje

Recenzja książki Jak powstaje dorosły

Ciałopozytywny przewodnik po dojrzewaniu - taki napis widnieje na okładce. Książka jest bardzo dzisiejsza, czyli przeczytacie w niej że można się nie identyfikować z żadną płcią i chcieć by mówiło się ono a nie ona czy on. Przeczytamy o stereotypach dotyczących płci, o hormonach które m.in sprawiają, że w jednej chwili nastolatek jest najszczęśliwszy na świecie, a za chwilę przytłoczony i smutny. Zobaczymy jak zmieniają się ciała zarówno chłopców jak i dziewczynek, Jest o stawianiu granic, o elektronice która jest nieodłącznym towarzyszem naszej codzienności (i bardzo ważne, o rozsądnym korzystaniu z nich i bezpieczeństwie). Książka w piękny, bardzo mądry i delikatny sposób prowadzi czytelników przez temat dorastania.

Jak powstaje

Recenzja książki Jak powstaje dziecko

Historia rozpoczyna się od przeróżnych teorii o tym, skąd się biorą dzieci. Czy znajdują się w kapuście, czy bocian je przynosi? Nic z tych rzeczy oczywiście - książka w bardzo pozytywny i delikatny sposób przybliży temat powstania dziecka. Co sprawia, że kobieta i mężczyzna mogą mieć dzieci? A co, jeśli nie mogą mieć dziecka naturalnie? Poznamy termin inseminacji, surogatki, adopcji. Prześledzimy rozwój dziecka w macicy i dowiemy się, jak przebiega poród. Są tutaj też poruszone tematy jednopłciowych par, które też mogą mieć oczywiście dzieci. Tak bardzo podoba mi się w obu tych książkach, to, że są dostosowane do dzisiejszych czasów, nie ma tu lania wody na dane tematy, jest sama prawda i pokazane to, że nie wszyscy jesteśmy tacy sami, wręcz przeciwnie - każdy z nas jest inny, wyjątkowy i ma prawo do życia po swojemu.

Jak powstaje

Bardzo wam je polecam. Są absolutnie genialne!

Jak powstaje

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Harper Kids.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: