Seria Wsiąść do Pociągu rozrasta się regularnie o nowe tytuły. Tym razem twórcy zabierają nas do Berlina w całkiem nowej, niezależnej grze!

Wsiąść do Pociągu: Berlin

By | 19:30 Napisz komentarz
Seria Wsiąść do Pociągu rozrasta się regularnie o nowe tytuły. Tym razem twórcy zabierają nas do Berlina w całkiem nowej, niezależnej grze!

Recenzja gry Wsiąść do Pociągu Berlin na YouTube

Tramwajem czy metrem? Czym wybierzesz się w podróż, by zrealizować zadania z biletów i zdobyć punkty? Berlin daje nam opcję wyboru tych dwóch środków transportu, a kolorowe karty rowerów które widnieją wśród kart transportu, to dżokery - zastępują każdy kolor jaki tylko chcemy. Na planszy znajdują się także szare tory, do których możemy wykorzystać wybrany przez siebie kolor kart. Na boku jest plansza punktacji i tutaj uwaga - dobierajcie bilety tak, by nie mieć ich za dużo, bo każdy niezrealizowany bilet to ujemne punkty na koniec!


Plansza w grze o Berlinie jest całkiem niewielkiego rozmiaru, a rozgrywka nie powinna przekroczyć pół godziny. Oczywiście wiek minimalny graczy to 8+ (tu jak zawsze sami musicie ocenić czy wasze dzieci są gotowe na tego typu gry). Na moje oko taka niezależna gra z serii Wsiąść do Pociągu jest idealna, by zobaczyć czy ta seria przypadnie nam do gustu.


To trzecia nasza gra z tej serii. Jedną kupiłam sto lat temu i widzę, że nie przygotowałam jej recenzji (nadrobię kiedyś!), druga jest w wersji Halloween i mamy jeszcze jednoosobową łamigłówkę na licencji Ticket to Ride. Pisała o nich TUTAJ.


Są tu fani serii gier o pociągach? :)---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Rebel.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: