Seria książek dla przedszkolaków Orbitki powiększyła się o dwa nowe tytuły: Kasia Kometka i Galaktyczny Lux . To bajecznie kolorowe książe...

Orbitki: Kasia Kometka oraz Galaktyczny Lux

By | 12:00 Napisz komentarz
Seria książek dla przedszkolaków Orbitki powiększyła się o dwa nowe tytuły: Kasia Kometka i Galaktyczny Lux. To bajecznie kolorowe książeczki z naklejkami świecącymi w ciemności!

Orbitki

Recenzja książki Orbitki: Kasia Kometka

Tytułowa Kasia Kometka to kuzynka bliźniaków Orbitków, z którą lata temu spędzali wakacje u babci. Kasia mieszka na Marsie, a jej dom został uszkodzony przez deszcz meteorytów. Na czas jego odbudowy kuzynka przyleciała na Ziemię do Orbitków. Będzie chodzić z nimi do przedszkola, w którym zorganizowany zostanie kiermasz połączony ze zbiórką pieniędzy na odbudowę jej domu. To kiermasz talentów, a Kasia nie bierze w nim udziału - jednak czy na pewno..?


Orbitki

Recenzja książki Orbitki:  Galaktyczny Lux

Pewnego dnia bliźniaki podsłuchały rozmowę mamy z ciocią - dostali zaproszenie na ślub. Dzieci usłyszały, jak babcia mówi o nowym wujku że ma węża w kieszeni, a ciocia klapki na oczach. Cóż to oznacza? Czy na prawdę podczas ślubu z jego kieszeni wypełznie prawdziwy wąż? W dniu ślubu z trudem dostali się na docelowe miejsce, gdyż na Księżycu roiło się od ludzi, mimo że sezon wakacyjny już dawno się skończył! Skąd oni się tam wzięli i kim jest wujek Orbitków? Przeczytajcie koniecznie sami.


Orbitki

Książki z serii Orbitki mają, jak już wspomniałam, bajecznie kolorowe wnętrza. Na końcu każdej znajduje się kilka pytań dotyczących przeczytanej treści, dzięki którym można ćwiczyć czytanie ze zrozumieniem. Są też naklejki świecące w ciemności - można nimi przyozdobić ściany czy meble w pokoju i po zmroku mieć prawdziwy kosmos!

Orbitki

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Wilga.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: