Wielki Straszny Potwór to rysunkowa gra kościana skierowana do grupy wiekowej 5+ od której gwarantuję wam, że się będziecie bardzo dobrze b...

Wielki Straszny Potwór - Recenzja gry

By | 20:30 Napisz komentarz
Wielki Straszny Potwór to rysunkowa gra kościana skierowana do grupy wiekowej 5+ od której gwarantuję wam, że się będziecie bardzo dobrze bawić nawet, jeśli nie potraficie rysować (jak ja!)

Wielki Straszny Potwór

Jak grać w grę? Zobacz recenzję na YouTube:
Wielki Straszny Potwór

Celem gry jest zgromadzenie w Strachometrze odpowiedniej ilości kafelków - osoba, która będzie mieć najwyższą wieżę w momencie przekroczenia górnej linii, wygrywa grę. Kafelki zdobywamy dorysowując naszym potworom wybrane elementy.

Wielki Straszny Potwór

W zestawie jest bloczek z szablonami (w tym miejscu zaznaczę, że na stronie wydawnictwa są dostępne szablony do pobrania), są ołówki, kafelki stworków graczy - byśmy pamiętali, w której rubryce Strachometra zbieramy, jest znacznik pierwszego gracza, plansza na której układamy kafelki atrybutów i kości.

Wielki Straszny Potwór

Jak grać w grę Wielki Straszny Potwór?

Przed rozpoczęciem należy losowo odłożyć odpowiednią ilość kafelków strachów, jeżeli gracie w mniej osób (patrz film). Pierwszy gracz bierze kości do ręki (o jedną więcej niż jest graczy) i rzuca nimi. Od niego rozpoczynamy wybieranie kości. Kolorujemy pierwszą pustą kropkę danego atrybutu i rysujemy naszemu potworkowi ten element. Następnie znacznik pierwszego gracza wraz z kośćmi wędruje do osoby siedzącej po lewej i runda się powtarza. Jeśli będziemy mieć zakolorowaną odpowiednią ilość kropek, możemy wciąż kafelek straszenia z danym atrybutem i włożyć go w naszą kolumnę.

Wielki Straszny Potwór

W przypadku, gdy nie będzie już żadnych kafelków danego atrybutu, lub też mamy wykorzystane na przykład ręce i nie możemy więcej ich wziąć (dokładniej opowiadam o tym w filmie), bierzemy kafelek tła i rysujemy naszemu potworowi czy to słońce, czy drzewo czy co tylko chcemy.

W tym miejscu jeszcze raz zachęcę do obejrzenia filmu, gdyż żadne słowa nie są w stanie tak dobrze pokazać gry, jak można to zrobić niemalże na żywo przed kamerą.

Wielki Straszny Potwór

Wielki Straszny Potwór to perfekcyjnie wykonana, przepiękna graficznie gra, której nie sposób odmówić rundki lub dwóch :) Jest na naszym stole praktycznie codziennie. Dzieciaki ją pokochały!

Wielki Straszny Potwór

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Muduko.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: