Nokaut: Smoki kontra Jednorożce to takie trochę kółko i krzyżyk, ale w zupełnie innym wydaniu. Będziemy realizować karty celów, które to bę...

Nokaut: Smoki kontra Jednorożce

By | 14:00 Napisz komentarz
Nokaut: Smoki kontra Jednorożce to takie trochę kółko i krzyżyk, ale w zupełnie innym wydaniu. Będziemy realizować karty celów, które to będą od nas wymagać odpowiedniego układania kart na siatce (identycznej jak w grze kółko i krzyżyk).

Dzieciaki Testują: Nokaut

Recenzja gry na YouTube:


TU SPRAWDZISZ GDZIE KUPIĆ I ILE GRA KOSZTUJE

Dzieciaki Testują: Nokaut

Recenzja gry Nokaut: Smoki i Jednorożce

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 8 roku życia, dla dwóch do czterech graczy. Jeśli gramy w cztery osoby - tworzymy dwie drużyny, ale bez problemu zagramy również w dwóch czy trzech graczy. Każdy dostaje po tyle samo kart i naprzemiennie będziemy te karty zagrywać na siatkę, próbując realizować cele. Wygrywają smoki albo jednorożce - zależy, która ekipa jako pierwsza zrealizuje odpowiednią ilość celów.

Dzieciaki Testują: Nokaut

Każda tura składa się z fazy dobierania karty oraz fazy zagrywania karty (jeśli tej drugiej nie możemy wykonać, bierzemy dodatkową kartę). Trzeba jednak uważać, bo jeśli będziemy za często dobierać nadprogramowe karty, może nam się skończyć stos - wtedy automatycznie przegrywamy.

Dzieciaki Testują: Nokaut

Niektóre karty mają przypisane akcje - możemy je wykonywać jednorazowo po zagraniu karty, lub też długoterminowo, w zależności cóż za akcja na zagranej karcie się znajduje. Po realizacji celu odkrywamy kartę i zdejmujemy z siatki karty, które wykorzystaliśmy do jego wykonania. A jeśli gra się wam zbyt łatwo, wykorzystajcie dodatkowy obszar na siatce dla zaawansowanych!

Gra Nokaut: Smoki kontra Jednorożce ma jeden minus - siatka, czyli plansza do gry, nie leży płasko na stole. Jest ona zbyt cienka by można ją było idealnie rozprostować po takim zgięciu, jakiego doświadcza w pudełku - przez co karty się z niej zsuwają. W filmie pokazuję, jak to wygląda.
Poza tym gra jest doskonała pod każdym względem i strasznie nas wciągnęła! :) Nie przypuszczałam, że na podstawach tak prostej i banalnej jakby się mogło wydawać gry w kółko i krzyżyk, można stworzyć coś tak fajnego, co wciągnie na długie godziny.

Dzieciaki Testują: Nokaut

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Rebel.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: