Pamiętam bardzo dobrze bajkę Porwanie Baltazara Gąbki, która wiele lat temu leciała na Dobranockę. Animacja ta powstała na podstawie książki...

Przygody Baltazara Gąbki. Trylogia

By | 19:00 Napisz komentarz
Pamiętam bardzo dobrze bajkę Porwanie Baltazara Gąbki, która wiele lat temu leciała na Dobranockę. Animacja ta powstała na podstawie książki wydanej w latach sześćdziesiątych. Myślę, że historii tej nie trzeba przedstawiać nikomu, kto dorastał w latach 80 i 90.

Przygody Baltazara Gąbki. Trylogia to jedno wydanie trzech książek pana Pagaczewskiego - Porwanie Baltazara Gąbki, Misja Profesora Gąbki, Gąbka i Latające Talerze. Myślę, że to fantastyczny pomysł na prezent nie tylko dla dziecka, ale także dla tych trochę starszych czytelników, którzy wychowali się na Baltazarze - przyznam, że z łezką wzruszenia w oku czytałam tę książkę. Wspaniale było wrócić do Krainy Deszczowców i poczuć się, jakby się znów było dzieckiem!

W TaniaKsiazka.pl poza książkami kupić też można prezenty nie tylko dla dzieci!


Porwanie Baltazara Gąbki

Smok Wawelski dostał misję zorganizowania akcji ratunkowej - ktoś prawdopodobnie porwał Baltazara Gąbkę i uwięził go w Krainie Deszczowców. Wraz z kucharzem Bartłomiejem Bartolinim oraz Doktorem Koyotem, udaje się w podróż. Wiele się wydarzy nim dotrą do Krainy Deszczowców i wezmą udział w obaleniu rządów Największego Deszczowca. Baltazar Gąbka nie chce współpracować z Deszczowcami, na szczęście w wyniku wybuchu rewolucji zostaje uwolniony z więzienia. 


Misja Profesora Gąbki to podróż głównych bohaterów, celem zbadania i odkrycia, z jakiego powodu Mypingi opuszczają swoje terytorium i zalewają Gród Kraka. Natkniemy się tu nawet na dinozaury!
W historii Gąbka i Latające Talerze przeniesiemy się do czasów bardziej współczesnych! A jak to się stało i co bohaterowie będą w nich robić? W tej części dużo o ekologii pod postacią zanieczyszczeń w rzece czy w powietrzu. Oczywiście Smok, Baltazar i Bartłomiej tu również mają misję - będą próbowali odnaleźć Śpiących Rycerzy.

Nigdy wcześniej nie czytałam o przygodach Baltazara Gąbki. Znałam tę historię tylko z serialu animowanego - z ogromną przyjemnością wzięłam się więc za lekturę. I nie zawiodłam się ani przez moment. Oczywiście trzeba mieć w pamięci że to historia napisana w latach sześćdziesiątych, a jak wiadomo czasy się zmieniły. Niemniej jednak uważam, że to fantastyczna książka z dużą dawką humoru i wciągających przygód. Wrócę do niej jeszcze nie raz :)


---
Wpis w ramach współpracy z TaniaKsiazka.pl

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: