Dixit to obraz. Dixit to skojarzenie. Dixit to rodzinna gra w przepięknej szacie graficznej.

Dixit - obraz jest wart więcej niż tysiąc słów...

By | 23:27 Napisz komentarz
Dixit to obraz. Dixit to skojarzenie. Dixit to rodzinna gra w przepięknej szacie graficznej.


Videorecenzja:


Dixit od wydawnictwa Rebel to gra w skojarzenia. Mamy karty z ilustracjami - przepięknymi, niespotykanymi, niecodziennymi ilustracjami. Każdy gracz po kolei wciela się w rolę narratora, czy też bajarza i musi wybrać z sześciu posiadanych przez siebie kart jedną i opisać ją jakimś skojarzeniem. Nie może to być zbyt oczywiste, bo jeśli pozostali gracze jednogłośnie wskażą jego kartę, to narrator nie otrzymuje punktów. Ale nie może też to być zbyt trudne. Skojarzeniem może być wszystko - słowo, fragment piosenki, wiersza, jakiś cytat, można coś zanucić, zaśpiewać, naśladować jakiś dźwięk. Cokolwiek uznamy, że kojarzy się z wybraną kartą.


Rolą pozostałych graczy jest wybrać ze swoich kart jedną, która kojarzy się z tym, co narrator powiedział. Tych kart nie należy nikomu pokazywać, tylko zakryte położyć na stole - narrator je bierze i przetasowuje. Dopiero wtedy są one odwracane. Rolą graczy jest odgadnąć, która karta należy do bajarza.


Ilustracje na kartach są tak nieoczywiste i wyjątkowe, że każdą z nich do wielu skojarzeń można przypisać. Wbrew pozorom nie trzeba się wcale wysilać, aby wymyślić coś co do karty pasuje, lub też dopasować którąś do opisu innej osoby. I gdy już narrator odkryje wszystkie karty, gracze głosują za pomocą ponumerowanych kartoników - ale też niejawnie.


Po podliczeniu punktów, osoby które je zdobyły przesuwają swoje pionki po planszy o tyle pól, ile punktów mają.


Dixit to nie jest szybka i szalona rozgrywka, raczej spokojna ale piękna gra, która wciągnie całe rodziny. Przeznaczona jest dla dzieci od ośmiu lat, ale Tin choć młodsza, świetnie daje sobie radę w skojarzeniach. Ilustracje na kartach i ją oczarowały.
Dixit to prawdziwa magia.


----------
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: