Królik Franek to nieznana nam wcześniej seria książeczek dla dzieci, w których główny bohater zmaga się z problemami mogącymi spotkać także ...

Królik Franek i historia nieśmiałego misia - Seria idealna dla przedszkolaków!

By | 22:35 Napisz komentarz
Królik Franek to nieznana nam wcześniej seria książeczek dla dzieci, w których główny bohater zmaga się z problemami mogącymi spotkać także nasze dziecko. Już teraz zaznaczę, że kolejny wpis o frankowej książce wkrótce się pojawi, a dziś zapraszam na recenzję Królika Franka i historii nieśmiałego misia.


Videorecenzja:Franek zauważa, że w sąsiedztwie pojawiają się nowi mieszkańcy. Rodzina misiów z chłopczykiem, który wydaje się być w podobnym wieku jak Franek! Bardzo się króliczek ucieszył. Zaczął snuć plany na wspólne spędzanie czasu i zabawy. W końcu spotkał małego misia na placu zabaw.


I odkrył coś, z czym nigdy wcześniej się nie spotkał. Nieśmiałość. Mały miś nie odezwał się do Franka ani słowem, to jego mama rozmawiała z króliczkiem. Okazało się, że miś będzie chodził do tej samej przedszkolnej grupy, jednak to nie ułatwiło rozpoczęcia ich relacji. Wręcz przeciwnie - Franek nie rozumiał zupełnie misia i źle go ocenił. A miś bardzo chciał się z Frankiem zaprzyjaźnić, ale nie umiał mu tego powiedzieć. Chciał, ale słowa nie wydobywały się z jego misiowych ust.


Królik Franek i historia nieśmiałego misia to książeczka dla każdego przedszkolaka. Tym nieśmiałym pokaże, że z nieśmiałością można się uporać. A dzieciom odważnym pozwoli zrozumieć, co czuje mniej śmiały kolega i dlaczego tak się zachowuje. I że to wcale nie oznacza, że nie chce się zakolegować.


W książce znajdziemy dużo kolorowych ilustracji, które świetnie uzupełniają tekst, a także poniekąd oswajają z tematem, który został poruszony. Na końcu znajdują się pytania, które pomogą w odpowiedni sposób zrozumieć i odpowiednio dziecku zareagować na występujący problem. Wszystko opisane w przystępny dla kilkulatka sposób.


----------Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: