Łap za słówka wydawnictwa Egmont to świetna imprezowa gra, w której mamy za zadanie wymyślać słówka. Ale tylko za te unikalne otrzymamy pun...

Łap za słówka! - gra na rozrywkowe rodzinne popołudnie (lub imprezę)

By | 11:03 Napisz komentarz
Łap za słówka wydawnictwa Egmont to świetna imprezowa gra, w której mamy za zadanie wymyślać słówka. Ale tylko za te unikalne otrzymamy punkty!


Videorecenzja:W opakowaniu znajdziemy klepsydrę, kostki z symbolami, kartoniki z literkami oraz gwiazdkami (punktami), notes do zapisywania słówek i osłonki, aby inni gracze nie podejrzeli, co zapisujemy.


Celem gry jest zdobycie jak największej ilości punktów, ale - zdobycie ich wcale nie jest takie proste.


Grę rozpoczynamy od rzucenia kostkami. Osoba rzucająca wybiera pierwsza symbol oznaczający kategorię, z jakiej wyrazy będzie wymyślać. Każdy bierze jedną kostkę, resztę odkładamy. Każdy z graczy musi mieć także przed sobą kartkę, coś do pisania i zasłonkę, aby nikt nie podejrzał co zapisujemy. Na środku leży potasowana wieża z kartoników z literkami, bierzemy z góry kartonik odwracamy na równi z klepsydrą i zaczynamy grę!


Musimy wymyślić słowa z wybranej przez nas kategorii na wylosowaną literę - wszyscy układają na tą samą literę. W lewej kolumnie zapisujemy do trzech słów z naszej kategorii, a w prawej kolumnie możemy zapisać słowa z kategorii przeciwników - maksymalnie tyle, ilu jest graczy.


Gdy klepsydra się przesypie, odkładamy długopisy i rozpoczynamy liczenie punktów. Po kolei każdy odczytuje słowa ze swojej kategorii, a pozostali gracze muszą sprawdzać, czy nie zapisali ich w prawej kolumnie swojej kartki. Jeżeli dane słowo ma ktoś jeszcze na swojej kartce, nie zostaje przyznany punkt. Za każde unikalne słowo gracz dostaje jedną gwiazdkę.


Łap za słówka to dynamiczna, wesoła gra, w której trzeba wykazać się szybkością kojarzenia, być skupionym ale jako że goni nas czas, szybko myśleć. Wcale nie tak łatwo wymyślić słowa na daną literę w danej kategorii :)

----------Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: