Stella  od wydawnictwa Rebel to gra z uniwersum Dixit - jednej z najlepszych gier na skojarzenia, jakie powstały! Gra dla co najmniej trzech...

Stella: Dixit Universe. Recenzja gry

By | 09:00 Napisz komentarz
Stella od wydawnictwa Rebel to gra z uniwersum Dixit - jednej z najlepszych gier na skojarzenia, jakie powstały! Gra dla co najmniej trzech osób w wieku od 8 lat. Wybierzemy się w niej na wyprawę po nieboskłonie, by sprowadzić na swój świat odrobinę światła. A stanie się to, gdy będziemy kojarzyć odpowiednie karty z hasłami...

Recenzja gry Stella na YouTube:


Celem gry jest zdobycie jak największej ilości punktów. Punkty zdobywamy za typowanie kart - muszą się kojarzyć z hasłem i muszą to być karty, które wskazują inni gracze. Ale co oni wskażą, tego my nie będziemy wiedzieć. Trzeba zgadywać!
Ale uwaga - bo jeżeli w zaznaczonych kartach wysuniemy się na prowadzenie, nasz żeton latarni zostanie przewrócony na mroczną stronę. Znajdziemy się w cieniu, co będzie miało wpływ na punktację...


W grze mamy dużo wspaniałych kart Dixit. Są przepiękne! Jest też sporo kart z hasłami, również pustych - możemy je dowolnie uzupełnić. Mamy tabliczki suchościeralne, tabelę wyników, pisaki i ściereczki. Są żetony graczy, żetony rund (na księżycu), znacznik zwiadowcy czyli początkowego gracza. Wszystko to fantastycznie ułożone w specjalnie przygotowanej wyprasce, dzięki czemu żaden element się nie przesuwa w pudełku.


Przy planszy układamy trzy rzędy po pięć kart Dixit. Na górze wsuwamy delikatnie za planszę kartę z hasłem tak, by wystawało tylko to, do którego skojarzeń będziemy szukać. Możemy zaznaczyć maksymalnie dziesięć kart na swojej tabliczce, ale pamiętajmy że jeżeli wysuniemy się na prowadzenie w ilości, żeton latarni odwrócimy na ciemną stronę.
Mało tego, po każdym zaznaczaniu kart - gracz posiadający znacznik zwiadowcy, zaczyna sprawdzać swoje skojarzenia z innymi osobami. Jeśli nikt nie zaznaczy tej samej karty, wyjdzie to graczowi na niekorzyść. Dlatego trzeba się dobrze zastanowić, ile i jakie karty obstawimy.


Stella to gra na skojarzenia, z dużą dozą rywalizacji i strategii. Różni się od Dixita pod każdym względem - łączy je tylko poszukiwanie skojarzeń. To doskonała logiczna gra dla całej rodziny!
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: