Czy łatwo stawia się klocka na klocka? W tej grze nie. Choć tak na prawdę zależy to od wylosowanej konstrukcji, których w grze Postaw na klo...

Recenzja gry Postaw na klocka!

By | 09:00 Napisz komentarz
Czy łatwo stawia się klocka na klocka? W tej grze nie. Choć tak na prawdę zależy to od wylosowanej konstrukcji, których w grze Postaw na klocka! jest bardzo dużo. Są łatwiejsze, są trudniejsze. Nieraz zatrzęsą się wam ręce...

Recenzja gry Postaw na klocka:


Postaw na klocka! od wydawnictwa Muduko to gra całkiem szalona, trochę kooperacyjna, a trochę nie. Wszystko zależy od tego, jak wielu graczy usiadło do stołu. Najważniejsze, aby gracze mieli co najmniej 12 lat, choć z trochę młodszymi też można próbować rozgrywek. Z pozoru jest to prosta gra, ma bardzo łatwe zasady i wydawać by się mogło, że to nic skomplikowanego. Ale sytuacja bardzo się komplikuje, gdy dostajemy do zbudowania konstrukcję, która nie jest zbyt łatwa do zbudowania dwoma rękoma, a my mamy w zanadrzu kartę trudności i musimy z niej skorzystać. Mamy jak w banku, że reszta graczy prędzej czy później wybuchnie śmiechem z nas :)


W opakowaniu są karty budowli (niebieskie), karty trudności (czerwone), drewniane klocki i ich miniaturowe odpowiedniki w tych samych kolorach czyli pionki, a także plansza punktacji.


Czerwone pola na planszy oznaczają konieczność dobrania karty trudności i korzystania z niej - ale tylko w przypadku gier z większą ilością graczy. W rozgrywce na przykład dwuosobowej, nie zwracamy uwagi na kolory pól.


Naszym celem jest wznoszenie budowli z klocków. Wyróżniamy budowle indywidualne, w jednym kolorze i grupowe, gdzie klocki są w dwóch lub trzech kolorach. W zależności od ilości graczy, odkładamy karty z szóstką lub też gramy wszystkimi. Tworzymy zakryty stos i po kolei każda osoba będzie odkrywać kartę - ale budujemy wszyscy naraz. Kto pierwszy stworzy budowlę z karty, krzyczy stop! Jeżeli się nie pomylił, zdobywa punkt - przesuwa swój pionek na planszy.


Jeżeli gramy w mniej niż czterech graczy, każdy bierze po dwa kolory klocków i grupowych budowli nie tworzymy wspólnie, lecz samodzielnie przy użyciu obu kolorów. Gdyby przy stole siedziało więcej graczy, to wtedy razem wznosimy te niezwykłe konstrukcje i razem zdobywamy punkt.


Postaw na klocka! to nie jest taka łatwa gra, jakby się mogło z pozoru wydawać. Potrzeba tutaj ogrom cierpliwości, tonę uważności i absolutnie nie mogą nam się trząść ręce! Na dodatek musimy być przy tym dość szybcy, bo kto pierwszy ten lepszy. A wznoszenie tych budowli nie jest ani odrobinę dziecinnie proste :)
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: