Alcatraz: Infiltracja to książko-gra wydawnictwa Egmont z serii Escape Quest, przeznaczona dla grupy wiekowej 12+ i gwarantuję, że taką sam...

Alcatraz: Infiltracja. Książko-gra z serii Escape Quest

By | 10:30 Napisz komentarz
Alcatraz: Infiltracja to książko-gra wydawnictwa Egmont z serii Escape Quest, przeznaczona dla grupy wiekowej 12+ i gwarantuję, że taką samą przyjemność z grania będą mieć zarówno nastolatki, jak i dorośli! Seria łączy powieść paragrafową z elementami znanymi z Escape Room - rozwiązywanie zagadek wcale nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać.

Recenzja książki w filmie:Wcielamy się w rolę dziennikarza. Nasza gazeta postanawia wejść w nowy typ dziennikarstwa, jako że przestaje być poczytna - przechodzi na dziennikarstwo śledcze. Jesteśmy jedyną osobą, która zgłosiła się do tego reportażu. A mianowicie, udajemy się do Alcatraz i będziemy próbować stamtąd uciec.


Na skrzydełkach książki są elementy do wyciskania, o które w odpowiednim momencie zostaniemy poproszeni. Wcześniej nie należy ich używać. Książki nie czyta się w sposób standardowy, to znaczy nie przewracamy kartki za kartką, tylko przechodzimy na odpowiednie numery stron po rozwiązaniu zagadki.


Ilustracje moim zdaniem świetnie oddają klimat miejsca, w którym się znaleźliśmy. Oczywiście nikt nie wie, jaką mamy misję i co planujemy zrobić. Będziemy musieli dostosować się do panujących w Alcatraz warunków, żyć z innymi więźniami i starać się nie rzucać w oczy. I oczywiście przeprowadzić śledztwo.


Ani na zdjęciach, ani w filmie nie pokazuję za dużo wnętrza - bo stracicie radość z zabawy. A tego bym nie chciała wam odbierać! :) Alcatraz: Infiltracja to ciekawa przygoda, zmuszająca nasze szare komórki do pracy przy zagadkach, teoretycznie jednoosobowa, ale możemy połączyć siły i wspólnie z kimś zagrać. Też jest fajnie!Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: