Miś i pszczoły to gra kooperacyjna Kapitana Nauki przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia - teoretycznie do siedmiu lat, lecz nie wiem dlac...

Gra kooperacyjna Miś i Pszczoły

By | 09:00 Napisz komentarz
Miś i pszczoły to gra kooperacyjna Kapitana Nauki przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia - teoretycznie do siedmiu lat, lecz nie wiem dlaczego taki wiek się tam znalazł. Nawet ja się świetnie przy grze bawię! A mam sporo więcej :)

Zasady gry i przykładowa rozgrywka w videorecenzji:


Gra kooperacyjna to taka, w której nie rywalizujemy ze sobą. Musimy współpracować, by osiągnąć cel i wygrać. A przeciwnikiem naszym jest tutaj uroczy, upaćkany miodem miś. Miś, który ma wielki apetyt na jeszcze więcej miodu! I będzie chciał szybko dotrzeć do ula. A my będziemy się z nim ścigać, by zdążyć wyprodukować plastry miodu, zanim nam wszystko zje.


W opakowaniu mamy planszę, tarczę ze strzałką, ul, pionek misia, żetony miodu, żetony pszczół, dwa motyle i trzy beczułki z miodem.
Na tarczy są akcje, które będziemy wykonywać misiem i kolory kwiatów, na które będziemy kłaść pszczoły. I tak, jeśli wylosujemy biegnącego misia z kolorem niebieskim - kładziemy pszczołę na niebieskim kwiatku, a misia przesuwamy o dwa pola do przodu. Idący miś z białym kolorem oznacza konieczność umiejscowienia pszczoły na białym kwiatku, a misia przesuwamy o jedno pole. Może się nam też trafić miś śpiący - wtedy nie ruszamy go z miejsca, albo spoglądający w tył - oznacza to, że przesuwamy pionek o jedno pole do tyłu.


Celem gry jest zapełnienie ula plastrami miodu. Aby dostać plaster, musimy mieć na planszy rząd trzech pszczół w poziomie, pionie lub po skosie. Po ułożeniu trzech owadów zabieramy je z planszy, a miód wrzucamy do ula. Ul jest otwierany, po zabawie bez problemu wyciągniemy wszystko ze środka.


Wygramy grę, gdy wrzucimy wszystkie plastry miodu do ula, nim miś dotrze do drzewa. Jeżeli miś stanie pod drzewem jako pierwszy, niestety przegrywamy. I oczywiście próbujemy mu się odegrać :) Muszę przyznać, że to wcale nie jest takie proste wygrać z misiem. Czasem się zdarza, że losujemy dużo biegów w jego wykonaniu, co znacznie skraca czas na zbieranie miodu.

Ale na szczęście mamy tu dwa dodatkowe warianty gry, łatwiejszą i trudniejszą. Więc jeśli nie udaje nam się ograć miśka, dodajemy do gry beczułki z miodem - rozkładamy wszystkie trzy na planszy w dowolnych miejscach. Gdy miś zatrzyma się na polu z miodem, traci jedną kolejkę - w następnym losowaniu na tarczy obojętnie co wypadnie, miś stoi w miejscu.
A co zrobić, gdy idzie nam ta gra zbyt dobrze? Gdy miś nie ma z nami szans? Trzeba dać mu delikatne fory i wprowadzić do gry dwa motyle - kładziemy je na dwóch kwiatach i tym sposobem wyłączamy je z użytku. Nie będziemy mogli położyć na nich pszczół, co znacząco wydłuża i utrudnia rozgrywkę.


Miś i pszczoły to gra dla całej rodziny! Ma bardzo proste zasady, jest losowa ale wymaga przy tym logicznego myślenia przy rozkładaniu pszczół, pobudza kreatywność, wyostrza spostrzegawczość. I tak po prostu przynosi sporo radości ze wspólnej zabawy.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: