Buła, Pizza, Czapka, Prezent, Tort - nowa wersja imprezowej gry karcianej od wydawnictwa Rebel, w której musimy wykazać się refleksem, spos...

Buła, Pizza, Czapka, Prezent, Tort! - Recenzja imprezowej gry

By | 09:00 Napisz komentarz
Buła, Pizza, Czapka, Prezent, Tort - nowa wersja imprezowej gry karcianej od wydawnictwa Rebel, w której musimy wykazać się refleksem, spostrzegawczością i szybkością. Ta gra bezlitośnie karze każdego, kto popełni błąd! I przyprawia o ból brzucha ze śmiechu.

Recenzja gry, zasady gry, kto wygrywa - koniecznie obejrzyj:

To gra karciana, co oznacza że poza kartami i instrukcją, w pudełku nie ma nic więcej. Opakowanie jest idealnie dopasowane do wielkości zawartości, nie przechowujemy tu powietrza, a dodatkowo zamykane jest na magnes, dzięki czemu nie otworzy się przez przypadek. To jest zdecydowanie jedna z gier, którą warto brać na wszelkie wyjazdy!


Gra przeznaczona jest dla grupy wiekowej 8+, dla dwóch do ośmiu graczy.


Rozdajemy każdemu po 12 kart, z których gracze tworzą przed sobą zakryte stosy. Nie wolno podglądać tych kart, odkrywamy je dopiero wykładając na wspólny stos na środku stole, wymawiając po kolei słowa znajdujące się w tytule. Koniecznie zobacz film, gdyż tego się nie da opisać słowami, to trzeba po prostu zobaczyć jak ktoś gra :)


Jeżeli wypowiedziane słowo pokrywa się z obrazkiem na karcie, trzeba zakryć karty ręką. Gracz, który zrobi to jako ostatni - za karę zabiera wszystkie karty ze środka stołu i umieszcza na końcu swojego stosu. Co w przypadku, gdy komuś skończą się karty? Gra dalej, tak jakby te karty miał wypowiada kolejno słowa, tylko nic nie dokłada. Jeśli tej osobie uda się zakryć w odpowiednim momencie karty na środku, wygrywa grę!


Mamy tu też karty specjalne, na które reagujemy inaczej - gdy na stole pojawi się małpka, musimy podrapać się po głowie. Jednorożec - pięść z wyprostowanym palcem wskazującym dokładamy do czoła. Ninja - zginamy rękę w łokciu tak, jak to robi ninja. Przy każdej tej akcji ręka, która nie wykonuje zadania, musi leżeć na zakrytym stosie. Osoba, która jako ostatnia zareaguje na kartę, musi ponieść karę i zabrać karty ze środka.


Gdy gracz zbyt długo się zastanawia nad słowem - zostaje uznany za przegranego i zabiera karty ze środka. Albo jeśli wysunie rękę jakby chciał nakryć stos i ją cofa. Albo jeśli pomyli formułkę i wypowie złe słowo - w każdej tej sytuacji za karę zabiera karty.


Buła, Pizza, Czapka, Prezent, Tort to doskonała gra! Musimy wykazać się refleksem, a w zamian za to mamy świetną zabawę i mnóstwo śmiechu. Jeżeli ktoś grał wcześniej w Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza, może mieć problem z zapamiętaniem nowej formułki, ale z czasem ona też się wyryje w pamięci :) Te dwie gry różnią się tylko kartami specjalnymi i reakcją na nie. No i oczywiście formułką, ale poza tym zasady są te same. A recenzję Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza przeczytacie tu - klik.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: