Wsiąść do Pociągu: Zmiana toru to jednoosobowa gra z serii Logiquest i zarazem z serii Wsiąść do Pociągu - potężnej serii planszówkowej któ...

Wsiąść do pociągu: Zmiana toru. Logiczna gra jednoosobowa

By | 10:00 Napisz komentarz
Wsiąść do Pociągu: Zmiana toru to jednoosobowa gra z serii Logiquest i zarazem z serii Wsiąść do Pociągu - potężnej serii planszówkowej która znalazła miłośników na całym świecie! Wydawnictwo Rebel tą grą przysporzyło dużo radości zarówno wielbicielom zagadek, jak i pociągów :)

Jak grać w grę? Zobacz videorecenzję:


W grze wcielamy się w rolę dyżurnego manewrowego - będziemy ustawiać pociągi z załadowanymi wagonami na odpowiednich torach, by nie było zamieszania i by na czas mogły wyjechać ze stacji. Mamy na to określoną liczbę ruchów. Początkowy układ lokomotyw i wagonów na planszy jest zupełnie inny od tego, jak mają się znaleźć na końcu, a czasem może się zdarzyć że któryś fragment toru jest wyłączony z użytku.


Plastikowa przepięknie wykonana plansza, jest zarazem pudełkiem do przechowywania wszystkich elementów gry. W filmie pokazuję, jak się ją otwiera i jak się ona nam zacina. Nie wiem, czy to tylko w naszym egzemplarzu tak jest, ale nie korzystamy z miejsca do przechowywania kart bo dziewczyny nie są w stanie do końca szufladki wysunąć.


W zestawie jest 40 zagadek w czterech stopniach trudności. Dwie lokomotywy, pięć wagonów i dwa zepsute tory które wyłączają z użytku pewne fragmenty. Naszym celem jest ustawienie pociągów na planszy tak, jak mówi nam karta nie przekraczając ilości ruchów, które na karcie są podane. Na drugiej stronie jest rozwiązanie zagadki, ale nie polecam zaglądać :) Choć czasem trzeba się nagłówkować, to warto samemu dojść do rozwiązania!


Komponenty gry są dobrej jakości. Plansza, na której gramy jest przepiękna! Przesuwanie lokomotyw i wagonów nie jest trudne, elementy nie zacinają się na torach.


Wsiąść do Pociągu: Zmiana toru to pięknie wykonana gra logiczna dla dzieci od ósmego roku życia. Przy trudniejszych łamigłówkach starsi gracze też będą mieć nie lada wyzwanie!


---
Za grę dziękujemy wydawnictwu Rebel.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: