Styczeń obfitował w nowości z serii Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa Harper Kids. Kilka z podserii tej gigantycznej kolekcji wzbogaciła ...

Chcę zrobić kupę i Chcę się wykąpać - styczniowe nowości Akademia Mądrego Dziecka

By | 10:00 Napisz komentarz
Styczeń obfitował w nowości z serii Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa Harper Kids. Kilka z podserii tej gigantycznej kolekcji wzbogaciła się o dwa nowe tytuły, a mowa o Zwyczajach Zwierząt. Dwie poprzednie książki z tej serii są tu - hop.

Recenzja książek:


Książki mają grubsze strony, ale nie są one sztywne i kartonowe - raczej elastyczne. Na każdej ze stron jest krótkie pytanie lub stwierdzenie, na które z czasem dziecko zacznie świetnie bezbłędnie odpowiadać - a pod rozkładanymi stronami kryją się zwierzęta.


W książce Chcę zrobić kupę zwierzęta będą oczywiście wydalać :) A przy tym poznamy ciekawostki na temat ich kup, na przykład dowiemy się jak pachnie kupa pandy i co można by z niej zrobić, z czyjej kupy powstaje kawa.
Chcę się wykąpać to ciekawostki na temat tego, jak zwierzęta utrzymują higienę - jaki cel ma jeż w myciu swych kolcy, jak myje się wrona, goryl, koty. Na końcu każdej z książek jest też człowiek, dziecko które w odpowiedni dla ludzi sposób, wykonuje tytułową czynność.


Te niepozorne, niewielkie książeczki kryją w sobie ciekawostki o jakich choćby po części na pewno nie wiedzieliście! :)

---
Dziękujemy wydawnictwu Harper Kids za egzemplarze do recenzji.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: