Detektyw Bombel to gra detektywistyczna wydawnictwa Rebel, przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia - dla jednego gracza, albo kilku współpr...

Detektyw Bombel - Recenzja jednoosobowej gry

By | 09:00 Napisz komentarz
Detektyw Bombel to gra detektywistyczna wydawnictwa Rebel, przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia - dla jednego gracza, albo kilku współpracujących graczy. Proste zasady i bajecznie kolorowa szata graficzna to coś, co zdecydowanie przyciągnie dzieci.

Videorecenzja gry:


Sprawdź gdzie kupić - hop do porównywarki.


Detektyw Bombel to gra karciana - w opakowaniu znajdziemy trzy przygody: Piracką Wyspę, Wesołe Miasteczko i Szkołę. Jest też króciutka przygoda instruktażowa i to na niej wyjaśniam w filmie zasady - żebyście nie stracili nic z żadnej przygody i mogli je sami odkrywać!


W każdej przygodzie mamy kartę startową, kartę z zadaniem i karty z bąbelkami. Instruktażowa ma tylko cztery bąbelki, inne przygody mają ich dużo więcej i dużo dłużej w nie będziemy grać.


Na początku odkrywamy kartę z pomieszczeniem (tę z szachownicą) i sprawdzamy, co jest otoczone bąbelkiem - takie karty możemy odkryć. Naszym celem jest znalezienie gwiazdek, które widnieją na karcie zadania i unikanie przy tym ślepych uliczek. W zielonej przygodzie bardzo łatwo znaleźć te gwiazdki, a i ślepa uliczka jest tu tylko jedna - a trzy pozostałe przygody to już prawdziwa zabawa i masa miejsc do odwiedzenia!


Gra jest pięknie wydana, spakowana w niewielkim pudełku z magnetycznym zamknięciem - przysparza sporo radości. Uczy, że każda decyzja wiąże się z jakimiś konsekwencjami. A może uda się dzieciom zapamiętać, co jest pod danym bąbelkiem i tam nie zaglądać, jeżeli to ślepa uliczka? Z pewnością dzieci będą tego próbować.


Trzy pełnowymiarowe przygody to zabawa na długi czas. I świetne ćwiczenie uważności.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: