Świętuj z nami z serii Akademia Mądrego Dziecka to książka pełna świąt obchodzonych w różnych zakątkach świata. Przeczytamy tu nie tylko o ...

Świętuj z nami!

By | 20:30 Napisz komentarz
Świętuj z nami z serii Akademia Mądrego Dziecka to książka pełna świąt obchodzonych w różnych zakątkach świata. Przeczytamy tu nie tylko o dobrze nam znanych świętach jak Wielkanoc, Wigilia czy Sylwester, ale też o takich, które obchodzi się w odległych częściach Ziemi.

Zobacz wszystkie święta z książki:


SPRAWDŹ CENĘ


O Świętach opowiedzą nam dzieci zamieszkujące dany region świata. I tak, z chłopcem o imieniu Mateo żyjącym w Walencji, poznamy Las Fallas czyli Święto Ognia - głośny festiwal, który powstał z tradycji palenia desek służących zimą rzemieślnikom jako podstawki pod świece, by oświetlić warsztat. Wraz z nadejściem wiosny i wydłużaniem się dni, świeczki nie były już im potrzebne, więc deski palili. Tak narodziło się Święto Ognia. Dziś przez wiele miesięcy szykuje się drewniane kukły na potrzeby Las Fallas, które ostatniego dnia festiwalu zostają spalone - a ukryte w ich wnętrzach fajerwerki robią niesamowite wrażenie!


Keiko zabierze nas do Japonii, gdzie każdej wiosny obchodzone jest Święto Kwitnącej Wiśni. Christos pokaże nam, jak w Grecji obchodzi się Wielkanoc. Lilou zabierze nas na obchody paryskiego Dnia Bastylii, a Sunan z Tajlandii opowie nam o Małpiej Uczcie. Przeczytamy tu też o Dniu Świętego Marcina, o którym opowiada nam mała mieszkanka Niemiec, a który to dzień również w Polsce jest obchodzony. Nie zabrakło oczywiście polskiego akcentu - wraz z małą Magdą spędzimy Wigilię w Warszawie.


To tylko fragment świąt, które znalazły się w książce. O każdym przeczytamy dużo ciekawostek na temat historii i jego obchodów. Lekturze towarzyszą bardzo przyjemne dla oka ilustracje.

Świętuj z nami to ciekawa, wartościowa i piękna książka. Dzięki niej poznałyśmy wiele świąt, o których nie miałyśmy pojęcia - zdecydowanie zainteresuje dzieci swą treścią.


Recenzje pozostałych książek z serii Chcę wiedzieć:----
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Harper Kids.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: