Przygody z nauką to seria książek pod szyldem Akademii Mądrego Dziecka, pełna doświadczeń które bez większych przygotować wykonacie w domu....

Przygody z nauką: Mydło i Piasek

By | 10:30 Napisz komentarz
Przygody z nauką to seria książek pod szyldem Akademii Mądrego Dziecka, pełna doświadczeń które bez większych przygotować wykonacie w domu. Każda książka dotyczy innego zagadnienia. Pisałam już o kilku z nich przy okazji wcześniejszych premier, a dziś pokaże wam Mydło oraz Piasek.

Recenzja książek na YouTube:

W serii ukazały się między innymi Woda, Cukier, Sól, Ziemniak, Papier i Cytryna - o tych książkach pisałam (gdy klikniesz w tytuł przeniesiesz się do recenzji), ale jest ich oczywiście sporo więcej! Każda zawiera dziesięć doświadczeń, które pozwolą nam dokładniej poznać tytułowe zagadnienia i poznać ich właściwości.


Czy wiesz, że piasek można nauczyć podskakiwać? Że z mętnej wody można zrobić klarowną? Przy okazji tego doświadczenia poznamy zagadnienie sedymendacji. Zrobimy krater, odmierzymy czas piaskiem, zbudujemy zamki i napełnimy pełną szklankę. Przy każdym doświadczeniu jest wyjaśnienie tego, jak zachodzi i dlaczego. Jest to książka pełna wartościowych treści, a nauka przez zabawę to jest coś, co uwielbiamy!


Mydło też możemy nauczyć skakać :) Dodatkowo rozpuścimy je, zrobimy mydlaną galaretę, wielkie bańki, kuleczki z oleju i zatopimy biurowy spinacz. Tutaj również przy każdym doświadczeniu jest wyjaśnienie i przy okazji dużo edukacyjnej treści.


Bardzo was zachęcam do poznania książek z serii Przygody z nauką. Są świetne!----
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Harper Kids.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: