Jesteś głodny? Więc lepiej nie czytaj tej recenzji :) Bowiem gra Zuuupa! bardzo rozbudza apetyt i zmusza nas do wizyty w kuchni - nie sposó...

Zuuupa! - Smakowita gra karciana

By | 12:16 Napisz komentarz
Jesteś głodny? Więc lepiej nie czytaj tej recenzji :) Bowiem gra Zuuupa! bardzo rozbudza apetyt i zmusza nas do wizyty w kuchni - nie sposób nie zgłodnieć, gdy gotujemy karcianą zupę.

Gra ZUUUPA!

Recenzja gry Zuuupa na YouTube:


SPRAWDŹ, GDZIE KUPIĆ.

Gra ZUUUPA!

Zuuupa! to gra karciana, w którą zagracie z dziećmi w wieku 8+ i w co najmniej dwie osoby. Ma proste zasady, jestem pewna że zrozumieją je w mig bez problemu także osoby, które nie grają w gry na co dzień. Naszym celem jest wspólne gotowanie zupy, za które będziemy zdobywać punkty. Gracz z największą ilością punktów, wygrywa grę.

Gra ZUUUPA!

W zestawie mamy pojedyncze i podwójne karty składników, karty szkodników oraz karty z przepisami (tych używamy w wariancie zaawansowanym).

Gra ZUUUPA!

Jak grać w grę Zuuupa?

Wszystkie karty poza przepisami tasujemy i rozdajemy po sześć każdemu graczowi. W swojej turze możemy zagrać jedną z trzymanych w ręce kart PRZED SOBĄ tak, by każdy widział co wykładamy. Zawsze na koniec bierzemy kartę z zakrytego stosu.

Gra ZUUUPA!

Jak już wspomniałam, celem gry jest gotowanie zupy. Na kartach składników mamy cyfry, które mówią nam ile potrzebujemy danego składnika by zupę ugotować. I tak, do zupy pomidorowej potrzeba trzech pomidorów, a do dyniowej aż sześć dyń. W tym momencie zachęcam gorąco do obejrzenia filmu o grze, bowiem żadne słowa nie są w stanie opisać jak grać w grę tak dobrze, jak pokazuje to film :)

Gra ZUUUPA!

Składniki na zupę zbieramy razem - jeżeli na stole będzie wyłożona odpowiednia ilość produktów, zakryte odkładamy je każdy na swój stos punktów, a pozostałe składniki zbieramy i odrzucamy do pudełka. Jeśli któryś z graczy zagra kartę szkodnika, zabiera on wszystkie karty z przysmakiem które szkodnik ten lubi i również odkłada do pudełka.

Gra ZUUUPA!

Na koniec gry podliczamy punkty ze swoich stosików - wartość każdej karty widnieje w jej rogu. Możemy wybrać jednak wariant uproszczony i ustalić, że jedna karta to jeden punkt.

Gra ZUUUPA!

W wariancie zaawansowanym gry Zuuupa! wykorzystujemy przepisy, które zdecydowanie utrudniają grę :) Grę stworzył Reiner Knizia - nazwisko to widniejące na pudełku gwarantuje, że gra będzie mieć bardzo ciekawą mechanikę, a my będziemy się przy niej doskonale bawić!

Gra ZUUUPA!

Gra ZUUUPA!

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Muduko.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: