Agricola rodzinna to gra symulacyjno-ekonomiczna ze znanej serii Agricola, w zupełnie nowej, rodzinnej odsłonie. Będziemy uprawiać pola, ho...

Agricola rodzinna

By | 08:00 Napisz komentarz
Agricola rodzinna to gra symulacyjno-ekonomiczna ze znanej serii Agricola, w zupełnie nowej, rodzinnej odsłonie. Będziemy uprawiać pola, hodować zwierzęta, rozbudowywać chatę..

Recenzja gry Agricola Rodzinna na YouTube:

Agricola rodzinna to nie jest krótka gra - trwa 14 rund, a na rundę zarezerwować sobie trzeba od dwóch do pięciu minut, w zależności od stopnia znajomości gry. Jak nie trudno podliczyć, na grę przeznaczyć musimy około 45 minut. Ale to będą bardzo miło spędzone trzy kwadransy.


Z jakich etapów składa się runda, opowiadam w filmie (koniecznie obejrzyj). Naszym celem będzie rozbudowa chatki o kolejne izby, w których będziemy mogli zakwaterować nowych członków rodziny. Dom możemy też wymurować, zbierając na to surowce. Im więcej rąk do pracy (czyli członków rodziny) tym szybciej będziemy mogli powiększać nasze gospodarstwo, ale musimy pamiętać przy tym o odpowiedniej ilości żywności - żeby dla wszystkich zawsze wystarczyło.


Hodujemy zwierzęta. Uprawiamy pola, Zbieramy surowce, żywność, nabywamy umiejętności np przetwarzania żywności. Bardzo ważne jest tutaj mądre zarządzanie posiadanymi zasobami.


Agricola rodzinna to uproszczona wersja gry Agricola - podobno z mniejszą ilością zasad i łatwiejszą rozgrywką, ale tego niestety nie porównam, gdyż w zwykłą Agricolę nie grałam. Ta bardzo mi się spodobała, wciągnęła mnie i przyznam, że trochę przypomina mi symulacyjne gry komputerowe. Jestem wielką fanką gier symulacyjnych, serię The Sims znam od podszewki, grałam we wszystkie części, od pierwszej edycji, również w wersji SimCity - i to właśnie tę grę odrobinę mi Agricola przypomina. Jestem bardzo ciekawa, czy macie takie same odczucie względem tej serii?----
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Rebel.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: