Moja czytanka to całkiem nowa seria broszurowych, niewielkich książeczek dla dzieci od Harper Kids, które w swych wnętrzach skrywają ciekaw...

Moja czytanka - Bing i My Little Pony

By | 09:00 Napisz komentarz
Moja czytanka to całkiem nowa seria broszurowych, niewielkich książeczek dla dzieci od Harper Kids, które w swych wnętrzach skrywają ciekawe historie.

Seria Moja Czytanka

Recenzja książki Moja czytanka My Little Pony: Zaginiony Skarb

Pod osłoną nocy z domu Sunny znika Lampion Nadziei. Ukradła go Misty na zlecenie Opaline - ale niestety klaczce nie udaje się wynieść go z ogrodu. Zakopuje go więc czym prędzej i znika, by wrócić po niego później. Zipp rozpoczyna śledztwo związane ze zniknięciem lampionu, a jej siostra Pipp która odnalazła go w ogrodzie, zakopuje go w innym miejscu - widząc, jak wiele emocji kosztuje Zipp prowadzenie dochodzenia, nie chce pozbawiać jej tej radości. W między czasie po lampion wróci Misty i... nie będzie mogła go znaleźć. Czy Sunny odzyska ten potężny artefakt, który absolutnie nie może trafić w niepowołane kopytka? Czy Misty się przyzna do kradzieży? O tym przeczytacie w tej bajecznie kolorowej książeczce.

Moja czytanka: My Little Pony

Kucyki dzielą się na dobre i złe i niestety Misty należy do tych drugich, dlatego nie możemy oczekiwać od niej że będzie potrafiła się przyznać do zabrania lampionu. Krótko mówiąc: upiecze jej się.
Książeczka ma ilustracje jak ze szklanego ekranu, identyczne są jak w wersji filmowej.

Moja czytanka: My Little Pony

Recenzja książki Moja czytanka Bing: Muzyka to wielka rzecz!

Bing ma ochotę na muzykowanie. Razem z Flopem sprawdzają, na czym można grać - jaki dźwięk wydaje puszka z ryżem, a jaki dzwonek? Czy na kluczach da się grać? Mają też pozytywkę, w którą pochłonięty zabawą króliczek uderzy i... zepsuje ją. Książka pełna jest dźwiękonaśladowczych wyrażeń, które maluchy mogą powtarzać.

Moja czytanka: Bing

Obie książeczki o Bingu są skierowane do zdecydowanie młodszych dzieci niż powyższa o kucykach. Tekstu jest w nich niewiele, więc myślę że nawet z maluchami poniżej 3 roku życia spokojnie można je czytać. Oczywiście pod warunkiem, że pociecha nie niszczy książek.

Moja czytanka: Bing

Recenzja książki Moja Czytanka Bing: Malowanie to wielka rzecz!

Bing tym razem zapragnął malować. Przygotował razem z Flopem farby i odpowiedni strój. Czerwoną farbą maluje domek. Żółtą - słoneczko. Jest też trawka, niebo, kolorowe kwiaty, a nawet burzowa chmura. Flop za każdym razem gdy króliczek sięga po wodę, powtarza mu by jej nie rozlał. I wtedy zdarzy się mały wypadek...

Moja czytanka: Bing

Książka ta pozwoli maluchom poznać kolory i sprawdzić, co się może wydarzyć gdy nieopatrznie zalejemy malunek brudną wodą. Choć ja myślałam, że to Flop nią dostał :) Ale na kolejnej stronie okazuje się, że piękny obrazek Binga został zalany. Króliczek jednak nie rozpacza długo, bo został jego ulubiony kolor, którym tyle może stworzyć!

Moja czytanka: Bing


---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Harper Kids.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: