Czy potwory istnieją? Co to są legendy? I skąd się wzięły te straszne oczy pod łóżkiem? Emilka w drugiej części swych perypetii dowie się ba...

Emilka i potwory z legend

By | 08:00 Napisz komentarz
Czy potwory istnieją? Co to są legendy? I skąd się wzięły te straszne oczy pod łóżkiem? Emilka w drugiej części swych perypetii dowie się bardzo wiele o potworach z legend, szczególnie gdy jeden z nich ją odwiedzi. Zapraszam na recenzję...

Emilka i potwory z legend
SPRAWDŹ CENY

Emilka i potwory z legend

Recenzja książki Emilka i potwory z legend

Emilka ma siedem lat i bardzo boi się potworów. Kiedy więc przychodzi wieczór i w pokoju ma zapaść ciemność, dziewczynka jest przerażona. Opowiada rodzicom o potworach, które poznała w szkole - potworach z legend. Okazuje się, że poza Bazyliszkiem czy Smokiem Wawelskim, są też miłe "potwory" jak warszawska Syrenka. Kiedy Emilka spała, śniąc bardzo dziwny sen o mamie rzucającej w potwora naleśnikami, nagle coś wyrwało ją ze snu. Usłyszała w pokoju chrobotanie... Myślała, że znów chomik uciekł, ale to nie był chomik. To był potwór.

Emilka i potwory z legend

Para świecących oczu przemówiła nagle do Emilki. Potwór miał imię - Ambord. I choć Emilka powtarzała sobie w kółko że potwory nie istnieją, że wcale go tam nie ma, to on był - odwiedził dziewczynkę i opowiedział bardzo dużo na temat świata potworów. Ambord był miły. Nie chciał skrzywdzić dziewczynki. I okazuje się, że potwory wcale nie mają chęci straszyć - one wolą spędzać czas na imprezach!

Emilka i potwory z legend

Emilka i potwory z legend to urocza historia pełna pięknych, kolorowych ilustracji. Praktycznie na każdej stronie mamy jakieś zadanie do wykonania - będziemy rysować obrazki na ścianie pokoju Emilki które zachwycą Amborda, rysować pomnik warszawskiej syrenki, a nawet tworzyć swojego własnego potwora! W książce jest mapa, na której umieścimy znane nam z legend potwory, a ogromny przesympatyczny stwór czeka, aż go pokolorujemy. To oczywiście wciąż tylko fragment zadań, które dołączone są do tej niezwykle przyjemnej lektury. Książka zachęca do poznawania legend i do wspólnego odkrywania ich treści.

Emilka i potwory z legend

Jakiś czas temu w serii o Emilce ukazała się również książka Emilka i gwiazdka z nieba. To opowieść o planetach i gwiazdach, które razem z Emilką poznamy i odkryjemy. Tu również nie brakuje miejsca na twórczą zabawę, a książka pełna jest ciekawych zadań które możemy wspólnie z dziećmi wykonywać.

Emilka i potwory z legend

O Emilce więcej przeczytasz w recenzji, którą kilka lat temu przygotowałam - KLIK.

Emilka i potwory z legend

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Lemoniada.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: