Emilka i Gwiazdka z nieba wydawnictwa Lemoniada to książka z serii ziarenek piasku , która jest przeznaczona dla dzieci od 3 do 6 lat. Ksi...

Emilka i Gwiazdka z nieba

By | 23:24 Napisz komentarz
Emilka i Gwiazdka z nieba wydawnictwa Lemoniada to książka z serii ziarenek piasku, która jest przeznaczona dla dzieci od 3 do 6 lat. Książeczki z tej serii kryją w swym wnętrzu zadania do wykonania. Skłaniają do dalszego drążenia tematu i poszukiwania odpowiedzi na zadawane przez dzieci pytania. I zdecydowanie podwyższyłabym limit wieku, bo moja siedmiolatka (no, prawie już ośmiolatka) z ogromną ochotą zabrała się za samodzielne czytanie i tworzenie swojego układu słonecznego! :)


 Videorecenzja książki:


Książka ma przepiękne kolorowe ilustracje. Historia zaczyna się w momencie, gdy Emilka zauważa gwiazdę.Woła mamę, z którą rozmawia na temat tego, co widać na nocnym niebie. Rozmawiają o planetach, o życiu we wszechświecie, także o śmieciach które latają w przestrzeni.. Pożyczają teleskop aby móc dokładniej obejrzeć ciała niebieskie. Emilka jest bardzo zafascynowana tematem i zaraża tym naszego malucha.


Pomiędzy tekstem znajdziemy zadania, które wraz z dziećmi możemy wykonać. Razem poszukujemy również odpowiedzi na pytania, które się gdzieniegdzie pojawiają.Wszechświat jest niezwykle fascynujący, spoglądanie w niego przez teleskop potrafi wciągnąć na długie godziny, a szukanie gwiazdozbiorów nigdy nam się nie nudzi. To nasz temat, moja pasja którą Martynka chyba trochę przejęła. A dzięki historii, którą przeczytać można w Emilce i gwiazdce z nieba, również nasza mała Oliwka została już w temat wprowadzona. Czekamy na lepszą pogodę i będziemy szukać z Oli planet.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: