Przed kilkoma dniami w ręce dziewczyn trafiły nowości od Kapitana Nauki . Cztery nowości, a wśród nich domino i memory . Gry kultowe, gry kt...

Kapitan Nauka Domino i Memory - kultowe gry w nowej odsłonie

By | 23:06 Napisz komentarz
Przed kilkoma dniami w ręce dziewczyn trafiły nowości od Kapitana Nauki. Cztery nowości, a wśród nich domino i memory. Gry kultowe, gry które każdy raczej zna. W całkowicie nowej odsłonie.


Videorecenzja gier:


Memory dinozaury to grube i sztywne kartoniki, na których przedstawione są te wielkie, aczkolwiek w tej wersji zupełnie niestraszne gady. Obrazki są fantastyczne. Co do jakości wykonania, myślę że nie trzeba tutaj nic za wiele dodawać - jeżeli na opakowaniu widnieje logo Kapitana Nauki, możecie brać w ciemno. Macie gwarancję, że jakościowo będzie rewelacja!


Memory chyba nikomu przedstawiać nie trzeba - mieszamy zakryte kartoniki i układamy je jeden obok drugiego. Następnie każdy z graczy odkrywa dwa. Jeżeli nie trafi na parę, zakrywa je z powrotem. Staramy się zapamiętać, gdzie jaki dinozaur się znajduje - to ułatwi zbieranie par. Memory to fantastyczna gra ćwicząca pamięć i logiczne myślenie. Memory to gra idealna na początek - już dwulatki mogą próbować w nie grać.


W zestawie mamy również kartę, na której znajdują się wszystkie występujące w grze dinozaury, wraz z ich nazwami.


Domino alfabet pozwala w trakcie zabawy uczyć się, czy też ćwiczyć poznane litery. Ogromnym plusem jest to, że literki nie są drukowane. Naszym zadaniem jest dopasowanie odpowiedniej literki do obrazka. Nie jest to takie proste zadanie jak dla trzylatka, ale jest to doskonały początek przygody z alfabetem. Nasza trzyletnia Oliwka jest ogromnie zafascynowana literkami, gdy widzi jakieś napisy dopytuje co tam jest napisane, czułam że to domino jej się spodoba i nie pomyliłam się. Doskonała gra do poznawania alfabetu!


Jakościowo, jak przy Memory - Kapitan Nauka. I wszystko jasne :) Kartoniki są doskonałej jakości.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: