Księga Zabaw: Ratujmy Ziemię wydawnictwa Egmont to książka, która pozwoli dzieciom oswoić temat bycia dobrym dla planety, pozwoli im zobac...

Ratujmy Ziemię! - Księga Zabaw

By | 22:07 Napisz komentarz
Księga Zabaw: Ratujmy Ziemię wydawnictwa Egmont to książka, która pozwoli dzieciom oswoić temat bycia dobrym dla planety, pozwoli im zobaczyć jakie zachowania służą Ziemi, a jakie jej szkodzą. Pokazuje czego unikać, a co powinniśmy powtarzać aby Ziemia istniała jeszcze wiele setek lat.


Videorecenzja książki:


Książka pełna jest pytań, na które dziecko odpowiada i sprawdza, czy odpowiedziało dobrze zaglądając pod okienko. Pytania są najróżniejsze. Martynka każdemu teraz powtarza, dlaczego kremy czekoladowe szkodzą naszej planecie. I każdemu się chwali, że ona ich nie je. Eliminujemy z naszego życia olej palmowy maksymalnie jak się da i kupujemy zdrowsze zamienniki tych ulubionych łakoci.


W książce jest również gra i pionki, które musimy wyciąć i złożyć. Potrzebujemy tylko kostkę wypożyczyć z jakiejś innej planszówki i możemy się zabrać za rozgrywkę.


We wnętrzu tej niezwykle ważnej książki znajdziemy mnóstwo informacji o tym, co robić aby chronić Ziemię, jak zapobiegać jej niszczeniu, które zachowania wyeliminować lub ograniczyć aby nie szkodzić planecie. Np zakręcamy kran przy myciu zębów. Gasimy światła, gdy nie ma nas w pokoju. Staramy się wybierać w sklepie produkty, które pozwolą nam ograniczyć produkcję śmieci, itp itd...Poza okienkami, jest tutaj również jeszcze jeden element - można powiedzieć - interaktywny. Kręcimy pokrętłem i podlewamy pomidory w ogródku, które zmieniają stopniowo barwę z zielonej na czerwoną. I również tym samym pokrętłem przesuwamy warzywa i owoce w skrzynkach, dzięki czemu możemy sprawdzić które z nich zjemy jesienią, które wiosną, a które latem.


Książka jest kolorowa, zdecydowanie przyciąga wzrok i zachęca do przeglądania jej i czytania. Poniekąd zmusza również do rozmów na temat dbania o naszą planetę - dzieci po lekturze chętnie zadają pytania.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: